Ana Sayfa Dünya Azerbaycan-Ermenistan Sınırında Çatışma

Azerbaycan-Ermenistan Sınırında Çatışma

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki gerginlik gittikçe tırmanıyor. Bölgeden gelen bilgiler çatışmaların şiddetlendiği yönünde...

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2012 Pazar 01:31
Azerbaycan-Ermenistan Sınırında Çatışma

İki gün önce 5 Azerbaycan askerinin şehit olmasıyla başlayan olaylar, dün Ağdam şehrinde Azeri köyünü basan 11 ermeni askerinin öldürülmesi ve birinin de rehin alınmasıyla doruğa çıktı. Bu haberler Ermeni ve Azerbaycan resmi makamlarınca da doğrulandı.

Bölgedeki yerli halkın verdiği bilgiye göre şu anda şiddetli çatışmalar oluyor. Azerbaycan savaş uçakları da Fuzuli ve Ağdam üzerinde uçuşlara başladı. (Ermeni tarafından pek bilgi gelmiyor.)

Şu sıralarda Iğdır'da bulunan Iğdır Milletvekili Sinan Oğan da blgeden çatışma seslerinin duyulduğunu haber veriyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı ise halkı paniğe sevk etmemek için açıklama yapmaktan kaçınıyor ve seferberlik ilanı yapılmıyor..

Resmi bir bilgi olmaması ile birlikte şu ana dek 40 Ermeni askerinin öldürüldüğü bildiriliyor.

Dün Türk Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu acil olarak Bakü'ye gitmişti. Bu arada Azerbaycan radyolarından seferberlik ilan edildiğinin duyurulduğu da gelen bilgiler arasında...

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık