Ana Sayfa Gündem "Bağcıl mağdur etti"   

"Bağcıl mağdur etti"   

Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Bostancı Bağcıl Spor Kulübü ile aralarındaki sözleşmeden ötürü ihtilaf yaşayan yabancı uyruklu futbolcular Murad Valeh ve Chukwudi Joseph Obidiaso konusunda Bağcıl'ın hatalı olduğuna karar verdi. Kurul kararında "Futbolcuların aleni bir şekilde mağduriyet yaşadığı ve maddi imkansızlıklarla karşı karşıya kaldığı ve alacaklarını alamadıkları ve işbu sebeple de cüzi miktarda KTFF tarafından […]

Giriş Tarihi: 27 Ağustos 2016 Cumartesi 13:06
Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Bostancı Bağcıl Spor Kulübü ile aralarındaki sözleşmeden ötürü ihtilaf yaşayan yabancı uyruklu futbolcular Murad Valeh ve Chukwudi Joseph Obidiaso konusunda Bağcıl'ın hatalı olduğuna karar verdi.

Kurul kararında "Futbolcuların aleni bir şekilde mağduriyet yaşadığı ve maddi imkansızlıklarla karşı karşıya kaldığı ve alacaklarını alamadıkları ve işbu sebeple de cüzi miktarda KTFF tarafından kendilerine 100 TL'lik hayatlarını idame ettirmelerine yönelik katkı sağlandığı görülmüştür.

Sözleşmelerin Bostancı Bağcıl Spor Kulübü tarafından ihlal edildiği ve futbolcuların alacaklarını temin edemediği anlaşılmakla beraber Bostancı Bağcıl Spor Kulübü'nün de hayli zor bir süreçten geçtiği, ligden düştüğü ve maddi olarak sıkıntılı bir süreç geçirdiği ve yabancı oyuncu oynatma hakkını yitirdiği ortadadır.

Bostancı Bağcıl Spor Kulübü'nün yabancı oyuncuların başka bir kulübe transferi durumunda herhangi bir hak öne süremeyeceği kararına varılmıştır" dendi.
 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

“TEL-SEN SAMİMİYETEN UZAK”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık