Ana Sayfa Yurt Bahar Pınar Madak hayatım tehlikede dedi

Bahar Pınar Madak hayatım tehlikede dedi

Oğlunun babası tarafından vurulan Bahar Pınar Madak, içini KIBRIS’a döktü.

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2012 Çarşamba 09:51
Bahar Pınar Madak hayatım tehlikede dedi

Ahmet İLKTAÇ - Ergün YAHAT

 

Gazimağusa’da 12 yaşındaki oğlu Bora’nın öz babası olan 65 yaşındaki İbrahim Ahmet Eşmene tarafından vurularak kolundan ciddi şekilde yaralanan 31 yaşındaki Bahar Pınar Madak, hayatının tehlikede olduğunu söyledi. Eşmene ile bir buçuk yıllık bir ilişki yaşadıktan sonra ayrıldıklarını ve kıskançlık yüzünden ciddi tartışmaların yaşandığını anlatan Madak “Beni av tüfeği ile vurmaya çalışmış ama başarılı olamamış ve yargılanmamak için de ülkeyi terk ederek İngiltere’ye kaçmıştı” dedi.


İbrahim Ahmet Eşmene’nin vurma olayından 4 gün önce KKTC’ye kaçak girdiğini, kendisine tehdit mesajları gönderdiğini anlatan Bahar Pınar Madak, olay gecesi Eşmene’nin kendisine tuzak kurarak öldürmeye çalıştığını ancak başarılı olamadığını ifade etti.


Eşmene’nin bir süre sonra serbest kalma ihtimali bulunduğunun altını çizen Madak, Eşmene’nin pes etmeyeceğini ve hayatının büyük tehlike altında olduğunu söyledi.


Gazimağusa Devlet Hastanesi’ndeki hasta yatağında gazetemiz KIBRIS’a konuşan Bahar Pınar Madak, 1 buçuk yıl aynı evi paylaştığı İbrahim Ahmet Eşmene’nin yaklaşık 10 yıl önce kendisine av tüfeği ile ateş ederek öldürmeye çalıştığını, ancak annesi Hatice Avcıerler ve kardeşi İskender Madak’ın çabasıyla vurulmaktan son anda kurtulduğunu iddia etti.


İbrahim Ahmet Eşmene ile yollarını 10 yıl önce ayırdığını kaydeden Madak, Eşmene’nin de İngiltere’ye gittiğini bildirdi.


2006 yılında tatil için İngiltere’ye gittiğini anlatan Bahar Pınar Madak, Eşmene’nin 12 yaşındaki oğulları Bora Eşmene’yi de görmesine izin verdiğini kaydetti.


2008 yılından itibaren 4 yıl İngiltere’ye gidemediğini ifade eden Madak, geçtiğimiz Ocak ayında Eşmene’nin çok hasta olduğunu öğrendiğini ve oğlunu göstermek için İngiltere’ye gittiğini anlattı.


Eşmene’nin Kıbrıs’a dönmelerine izin vermediğini anlatan Madak, mart ayında kaçarak Kıbrıs’a gelebildiğini dile getirdi.


Geri döndükten yaklaşık 1 ay sonra Mustafa Yeşilbulut ile tanıştığını ve birbirlerinden hoşlandıkları için 7 ay birlikte olduklarını dile getiren Madak, ancak Eşmene’nin durumu haber alması üzerine kendisini tehdit etmeye başladığını öne sürdü.


Erkek arkadaşı Mustafa’nın da bunu öğrenmesi üzerine Eşmene ile sözlü olarak tartışmaya başladığını kaydeden Madak, ikilinin çok ciddi boyutlara ve küfürlere ulaşan tartışmasından çok bunaldığı için de Mustafa Yeşilbulut ile ilişkisini sonlandırdığını ve yalnız bir hayat sürmeye başladığını söyledi.


Bahar Pınar Madak, tüm bunlara rağmen Eşmene’nin tüm yaşananları kaldıramadığını ve hesaplaşmak için KKTC’ye kaçak yollardan giriş yaptığını öne sürdü.


Eşmene’nin ülkeye kaçak girdikten sonra 4 gün boyunca kendisini izlediğini anlatan Madak, 4 gün boyunca Eşmene’den tehdit telefonları aldığını iddia etti.

 

“Tuzak kurdu”

 

Olay gecesi, kendisinin telefonunu kapalı olduğu için Eşmene’nin annesi Hatice Avcıerler’i cep telefonundan aradığını ve “Dışarıya sizin için para bıraktım. Çıkın ve alın” dediğini anlatan Bahar Pınar Madak, telefonda duyduğu korna sesinin dışarıda yankılanması üzerine Eşmene’nin kendisine tuzak kurarak öldürmek istediğini anladığını açıkladı.


Eşmene’nin daha sonra eve geldiğini, annesinin ona ‘hoş geldin’ dediğini, anlatan Madak, Eşmene’nin belinde tabanca olduğunu fark edince de bağırmaya başladığını dile getirdi.


Bahar Pınar Madak, Eşmene’nin ilk kurşunu kendisine doğru sıktığını ancak isabet ettiremediğini, ikinci kurşunu gelişi güzel sıktığını, üçüncü kurşunla da kolundan yaraladığını söyledi.


İlk fırsatta kaçmaya başladığını söyleyen Madak, yengesi Zehra Madak’ın da Eşmene’nin peşinden koştuğunu ve boğuşmaya başladıklarını anlattı.


Yakınları tarafından önce en yakındaki özel bir hastaneye götürüldüğünü dile getiren Madak, daha sonra da ambulansla Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne taşındığını söyledi.


Hayati tehlikesi bulunmadığını da açıklayan Madak, doktorların kedisine ameliyet edileceğini söylediğini ifade etti.


Türkiye basınında Babutsa grubu ile alakası olduğuna dair çıkan haberlerin pek fazla gerçeği yansıtmadığını söyleyen Madak, Babutsa grubu ile sadece kısa bir süreliğine çalıştığını belirtti.


İbrahim Ahmet Eşmene’nin kendisini vurmasının nedeninin tamamen kıskançlık olduğunu söyleyen Madak, tedavisinde emekleri geçen Gazimağusa Devlet Hastanesi çalışanlarına da teşekkür etti.


Bahar Pınar Madak, İbrahim Ahmet Eşmene’nin bir süre sonra serbest kalma ihtimali bulunduğunu ve kendisini yeniden vurmaya teşebbüs edeceğini söyleyerek, hayatının büyük tehlike altında olduğunu yineledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık