Ana Sayfa Yurt Bahçede define olabilir!

Bahçede define olabilir!

Girne’de yıldırım düşmesi sonucu bahçesinde açılan çukuru yetkililere gösteren yaşlı kadın, aldığı cevap karşısında şaşırdı.

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2012 Çarşamba 09:23
Bahçede define olabilir!

Ziya NASIFOĞLU

 

Girne’de geçtiğimiz gün yağan sağanak yağışta düşen yıldırımlardan birinin bahçesinde çukur açtığı Pervin Çırakoğlu, bu konuda yardım beklediği yetkililerden aldığı yanıt karşısında donup kaldı.


Pervin Çırakoğlu, çukuru yetkililere gösterdiğini ancak kendisine ‘Deliğin içinde yıldırımı çeken bir madde veya define olabileceğinin söylendiğini’ iddia etti.


Kalp, tansiyon ve şeker hastası olduğuna dikkat çeken Pervin Çırakoğlu, “Benimle dalga mı geçiyorlar? Yoksa gerçekten define var mı bilmem ama bu delik kapatılmazsa bir sonraki yağmurda içi su dolacak” dedi.


Girneli eşi İbrahim Cafer ile birlikte 11 yıl boyunca mücahitlik yaptığını anlatan 77 yaşındaki Çırakoğlu, devletin kendisine yardım edip sahip çıkmasını istedi.


Pervin Çırakoğlu, geçtiğimiz günlerdeki aşırı yağış sırasında evinde televizyon seyrettiğini belirterek, aniden bir gürültü duyduğunu ve elektriklerin kesildiğini söyledi.


Elektriklerin kesilmesiyle evindeki televizyon ve bazı elektronik cihazların da hasar gördüğünü anlatan Çırakoğlu, zararını kimin karşılayacağını bilmediğini ifade etti.


Kalp ameliyatı geçirdiğinde bile bu kadar korkmadığını anlatan Çırakoğlu, yalnız yaşadığı evinde tek eğlencesi olan televizyonunun olmamasından ötürü çaresiz kaldığını anlattı.


Eşiyle birlikte yıllarca Türk Mukavemet Teşkilatı’na (TMT) silah taşıdıklarına dikkat çeken Çırakoğlu, eşi öldüğünden dolayı mücadele edecek gücünün kalmadığını belirterek devlete sığındığını kaydetti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık