Ana Sayfa Emlak Bakan Çağlayan:"Vız gelir, tırıs gider"

Bakan Çağlayan:"Vız gelir, tırıs gider"

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, faizler konusunda hedef belirlenmesinin ardından Gezi Parkı olaylarının çıkartıldığını savunarak, "Çıkartılan olaylar, Türkiye ekonomisine vız gelir tırıs gider" dedi.

Giriş Tarihi: 30 Haziran 2013 Pazar 20:48
Bakan Çağlayan:

Çağlayan, beraberinde AK Parti Milletvekili Nebi Bozkurt, Ahmet Tevfik Uzun ile Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı'ndaki Danışma Kurulu Toplantısı'na katıldı.

AK Parti İl Başkanı Mekin Merter Salt'ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Çağlayan, salonda partili azlığından şikayet ederek, "Salondaki bazı koltukların boş olması beni üzdü. Ben, gördüğüm bu tabloda üzüntülerimi dile getirmek istiyorum. AK Parti'ye dolu dolu, tıklım tıklım salonlar yakışır. Biz Türkiye'yi yöneten partiyiz. Toplantı yaptığımız salonların da dolu olması gerek. Türkiye'de, partimiz ve genel başkanımız üzerinde oyunların oynandığı bir günde, bu salonları tıka basa doldurmak AK Parti'ye yakışır" dedi.

"CUMHURİYET TARİHİNDE İLKİ BAŞARDIK"

Türkiye'de yaşanan olayların ardından, AK Partililer olarak, daha fazla birlik ve beraberlik içinde olduklarını 7 cihana göstermeleri gerektiğini aktaran Bakan Çağlayan şöyle konuştu:

"Yaptıklarımız ve yapacaklarımız, birilerini rahatsız etti, birilerinin nasırlarına bastı. Ama şunu bilsinler ki, bu ülkenin büyümesi, gelişmesi, kalkınması, birlik ve beraberliğinin karşısında olanların, sonuna kadar nasırlarına ve ayaklarına basmaya devam edeceğiz. Biz gücümüzü, Allah'tan ve milletimizden alıyoruz. Bu millet bize destek verdiği sürece, milletine hizmetkar olmak için göreve gelmiş olan bu kadrolar, Türkiye'yi büyütmeye ve geliştirmeye devam edecektir. Türkiye, dünyadaki ekonomik krize meydan okuyan bir ülke haline geldi. Şöyle bir düşünün, mayıs ayında 3-5 ağaç bahanesiyle çıkan olaylar, partimize, parti teşkilatlarına, genel başkanımıza yapılan tehditlerin ve ahlaksızlıkların arkasında ne yatıyor? Bunları iyi tespit etmemiz gerekiyor. Bunlar, Türkiye'nin büyümesine ve gelişmesine karşı olanların tertibidir. Öyle bereketli bir mayıs ayı geçirdik ki, IMF'nin borcunu kapatıp, borç verecek hale geldik. İşte AK Parti'nin farkı ve başarısı bu. ABD'de Sayın Obama ile yapılan toplantılarda, neler konuşulduğunu keşke tüm Türkiye duyabilseydi."

"EKONOMİK GELİŞMELER FAİZ LOBİSİNE BATTI"

Çağlayan,  dünyada ekonomik kriz yaşanmasına rağmen, Türkiye'nin büyük projeler ve başarılara imza attığını belirterek, şöyle devam etti:

"Tarihimizde ilk defa faizlerimiz yüzde 4.63'e düştü. Bizden önceki dönemde, bunun üzerinde aylık dahi borçlanamayan bir Türkiye'den sonra, hükümetimiz döneminde yıllık faiz bu kadar düştü. İddia ederek söylüyorum, bu son olaylar olmasaydı, faizler 2,5'a kadar düşecekti. Bu ne demek biliyor musunuz? Yani Türkiye topladığı her 100 liralık verginin sadece 8-9 lirasını faize verecekti. Ama bu faiz lobisine battı. Faiz lobisini rahatsız etti. Çünkü faiz lobisi, yıllarca Türkiye'nin vampir gibi kanını emmeye alışmıştı. Bunlar, borçlu bir Türkiye'ye alışmıştı. Bu gelişmeler, bunları rahatsız etti. Ama çatlasalar da, patlasalar da, Türkiye elde etmiş olduğu başarılardan bir adım geriye gitmeyecektir. Evvel Allah, öyle bir ekonomik sistem oturttuk ki, bu çıkan olaylar, çıkartılmak istenen olaylar, Türkiye ekonomisine vız gelir, tırıs gider. Kimse bize çevrecilik ders vermesin. Gezi Parkı eylemleriyle, devlet ve hükümetimiz yıpratılmaya çalışılıyor. Mesele 3-5 ağaç olsa, çok şükür kimsenin yapmadığını yapıp, 2 milyar 800 milyon ağaç diktik. Kimse bize çevrecilik ders vermesin. Biz bunların gereklerini yapan bir partiyiz. İlk başta masumane başlayan, arkasından terör, illegal ve bölücü örgütlerin cirit atmaya başladığı bir ortama dönüştü. Devleti yıpratmaya çalıştılar, hükümeti güçsüz göstermeye çalıştılar. Yetmedi, ahlaksızca başbakanımıza küfür ve hakaret bile yaptılar. Böyle bir ortamda bölücü terör örgütlerine, şükürler olsun alet olmadı milletimiz."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık