Ana Sayfa Ekonomi Bakan Özgür: "13. maaş için kasada para yok"

Bakan Özgür: "13. maaş için kasada para yok"

Maliye Bakanı Birikim Özgür ülke ekonomisinin durumunu değerlendirdiği açıklamasında, Türkiye ile en kısa sürede protokol imzalanmasının önemini vurguladı...

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2016 Cuma 19:08
Bakan Özgür:

Maliye Bakanı Birikim Özgür ülke ekonomisinin durumunu değerlendirdiği açıklamasında Türkiye ile en kısa sürede protokol imzalanmasının önemini vurguladı.. Ülke maliyesinin son durumu hakkında dün BRT’ye bilgi veren Özgür Türkiye ile anlaşma imzalanmazsa maddi destek alınamayacağına dikkat çekti.

Özgür, biz hazırlıklarımızı yaptık Ocak ayında mali protokolün imzalanması gerekiyor’ dedi.. Bakan Özgür onüçüncü maaşların ödenmesi konusuna da değindi. Özgür “ benim öngörüm 2015 içinde Türkiye ile anlaşmamız kapsamında reform kaleminden alacağımız destekle 13. maaşı ödemekti . Yıl bitti ve bu desteği alma imkanımız kalmadı. Yeni yılda yeni imkanlarla hem 2015’de karşılanamayan mükellefiyetlerin hem de 2016 yılı mükellefiyetlerinin karşılanması gerekecek. Maliye Bakanlığının kasasında şu an 30 milyon TL var. 13. Maaş için 191 milyon TL lazım dedi” dedi.

Bu arada Türkiye’den KKTC bütçesine 62.5 milyon TL aktarıldı. Bu paranın 30 milyonluk kısmı mali protokol çerçevesinde verildi. Gelen paranın 20 milyonluk kısmı savunma 12.5 milyonluk kısmı ise alt yapı ve reel sektöre dayalı kalemden aktarıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık