Ana Sayfa Yurt Bakan Saner Ercan ihalesi hakkında konuştu

Bakan Saner Ercan ihalesi hakkında konuştu

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner Ercan İhalesinde huzursuzluk olduğu şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Firmaya verilen 20 günlük sürenin 7 Aralık tarihinde dolduğunu anımsatan Saner, bu süre içinde sözleşmenin yapılacağını ifade etti.

Giriş Tarihi: 3 Aralık 2012 Pazartesi 12:30
Bakan Saner Ercan ihalesi hakkında konuştu

KKTC tarihinin en önemli ihalesi olarak nitelenen Ercan Havalimanı’nın 25 yılığına işletme hakkının devredilmesi için açılan ihaleyi, yüzde 47.80 ciro paylaşım oranıyla kazanan “Taşyapı İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. Terminal Yapı ve Tic. Ltd. Şti”nin şartların değişmesine ilişkin talepte bulunduğu iddia edilirken, Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner bu iddiaları reddetti.“7 ARALIK’A KADAR SÜRELERİ VAR”
Star Kıbrıs’a konuşan Bakan Ersan Saner, firmanın şartları yerine getirmek için 7 Aralık’a kadar süresinin olduğunu söyledi. “Firmaya 20 günlük süre verilmiştir. Bunun 15günü sözleşmenin yapılması, beş günüde KKTC’de şirket kurması içindir. Şirkete verilen süre 7 Aralık’ta son buluyor” diyen Saner müsteşarın başkanlığında yapılan çalışmaların olumlu gittiğini vurguladı.“SÖZLEŞME HAZIRLANIYOR”
Konu şirketle sözleşme şartlarının oluşturulduğunu, oluşturulan teknik idari ekiple çalışmaların sürdürüldüğünü ifade eden Saner, herhangi bir sıkıntı olmadığını, prosedürün devam ettiğini belirtti. Kontrolü elden bırakmadıklarını dile getiren Saner, ihale şartlarının belli olduğunu, dolayısıyla şirketin ihale şartlarında bir değişiklik talep ettiği iddialarının doğru olmadığını sözlerine ekledi.HAVAALANI GENİŞLETİLECEK
Ercan Havalimanı’nın işletme hakkının 25 yıllığına devrini öngören ihale, havalimanının genişletilmesini de içeriyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık