Ana Sayfa Kültür & Sanat Bakan Ünal Üstel Expromte Trio Grubunu kabul etti

Bakan Ünal Üstel Expromte Trio Grubunu kabul etti

Ülkemizde bir çok festival, yardım konseri ve çeşitli etkinliklerde yer alan Expromte Trio müzik grubu yerli ve yabancı sanatçıların bir araya gelmesiyle 2006 yılında Burcu Karagöz tarafından kuruldu.

Giriş Tarihi: 13 Nisan 2013 Cumartesi 15:46
Bakan Ünal Üstel Expromte Trio Grubunu kabul etti

Expromte Trio müzik grubu “Kıbrıs’ta Buluştuk”  albümünü kabul sırasında Bakan Ünal Üstel’e takdim ederek tanıttılar.

 

Klasik Batı Müziği alt yapılı grup, albümlerinde Kıbrıs Türküleri’nin yanı sıra Anadolu, Tatar ve Azeri türkülerine de yer vererek kendi yorumlarıyla yeniden düzenledi. Expromte Trio türküler üzerinde yaptıkları düzenlemelerde müziğimizin dinleyici kitlesini artırmayı ve yabancı dinleyicilere hitap etmesini amaçladı.

 

Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel kabul sırasında yaptığı konuşmada, müziğin önemine değinerek müziğin hem etnik kimliğin büyük bir parçası olduğunu hemde evrensel olduğunu hatırlattı.  Ülkemiz tanıtımında müziğin göz ardı edilmez bir unsur olduğunu da söyledi.

 

Üstel, kültürümüzü yaşatmaya çalışan değerli sanatçılarımıza bakanlığın imkanları dahilinde destek sözü verirken, Kıbrıs Türkülerine yeni bir tat veren Expromte Trio’ya gösterdiği emeklerden dolayı teşekkürlerini sundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık