Ana Sayfa Gündem BALIK HIRSIZLARININ CEZASI BELLİ OLDU

BALIK HIRSIZLARININ CEZASI BELLİ OLDU

Karides hırsızlarının, biri hapse diğeri kefaletle serbest kaldı

Giriş Tarihi: 10 Ağustos 2018 Cuma 09:36
BALIK HIRSIZLARININ CEZASI BELLİ OLDU

Girne’de Temmuz ayında çalıştığı iş yerinden arkadaşının yardımı ile 700 TL değerinde 1 adet krema, 5 adet 10 kiloluk jumbo karides ve 4 adet 20 kiloluk kalamarı çaldığı ortaya çıkan Cumali Olcay ve ona yardım eden arkadaşı Mehmet Şimşek aleyhindeki soruşturma tamamlandı. Zanlılar dün teminata bağlanmak üzere mahkeme huzuruna çıkarıldılar.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Kader Çamlıbelli, zanlılar Cumali Olcay ve Mehmet Şimşek’in “Müstahdem tarafından sirkat” suçundan tutuklandığını anlattı. Polis memuru Kader Çamlıbelli, zanlı Olcay’ın Temmuz ayı içinde çalışmakta olduğu Harbour Cafe isimli işletmenin mutfak bölümünde aşçı olarak çalıştığını ve arkadaşı zanlı Şimşek’in yardımı ile 700 TL’lik kalamar ve karidesleri çaldıklarının tespit edildiğini söyledi. İzlenen kamera görüntülerinde zanlıların Girne’de tespit edilip tutuklandığını kaydeden Çamlıbelli, çalınan ürünlerin zanlılar tarafından başka bir restorana verildiğinin tespit edildiğini kaydetti. Yapılan araştırmada zanlı Şimşek’in 14 Haziran tarihinden bu yana ülkede kaçak durumunda olduğunu kaydeden Çamlıbelli, her iki zanlının da yargılanıncaya kadar uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlı Cumali Olcay’ın davaları görüşülünceye kadar yurt dışına çıkışını yasaklayarak, 100 bin TL şahsi kefalet, KKTC vatandaşı 1 kişinin imza edeceği 50 bin TL’lik kefalet senedi ile serbest kalmasına karar verdi. Yargıç Süleymanoğlu, zanlı Mehmet Şimşek’in ise kaçak statüsünde olduğuna dikkati çekerek yargılanmadan kaçmasını engellemek için 45 günü geçmeyecek şekilde cezaevine gönderilmesine emir verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

GEÇİTKALE - MALLIDAĞ YOLUNDA KAZA: 4 YARALI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık