Ana Sayfa Yurt Bally merkezi

Bally merkezi

Ankara Çağlayan Parkı’nın durumu vahim.

Giriş Tarihi: 18 Nisan 2013 Perşembe 12:48
Bally merkezi

Hasan ÇAĞDA

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla yenilenerek 23 Mart 2008 tarihinde törenle açılan Ankara Çağlayan Parkı’nın içler acısı durumu vatandaşların tepkisine neden oluyor. Park, gençlerin uyuşturucu gibi kullanılan “Bally” çektiği, her yanı dökülen “kurtarılmış” bir bölge haline geldi.


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş ve Lefkoşa Türk Belediyesi eski Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın katılımıyla gerçekleştirilen görkemli bir açılışla halkın kullanımına açılan ve adı “Ankara Çağlayan Parkı” olarak değiştirilmesi nedeniyle uzun süre tartışma ve protestolara neden olan parkta, neredeyse sağlam bir şey kalmadı. Burası uyuşturucu kullanan kişilerin uğrak yeri haline geldi.


İçerisindeki her şey kendini bilmez kişiler tarafından tahrip edilerek büyük çapta maddi zarara uğratılan park, yabani ot ve çöplerle doldu.


İçki alemlerinin yapıldığı, her tarafta kırık şişelerin bulunduğu parkta, her yeri kaplayan yiyecek ve içecek poşetleri ile ayçiçeği çekirdeği kabuğu yığınları, görenleri hayrete düşürüyor.



Bally kullanıyorlar

 

Güneş battıktan sonra karanlığa gömülen ve kimsenin gelip geçmediği Ankara Çağlayan Parkı’nın uyuşturucu kullanan kişilerin uğrak yeri olduğunu söyleyen vatandaşlar, Bally gibi uçucu madde kullanan kişilerin parkın kuytu köşelerini tercih ettiğini belirtti.

 

Her şey kırıldı

 

Parkın aydınlatma lambaları, çöp kutuları ve oyun alanlarına zarar veren kişilerin, oturma alanlarında ateş dahi yaktıklarını vurgulayan vatandaşlar, parktaki yapıların tümünün kullanılmaz hale getirilerek buraların tuvalet olarak kullanıldığını kaydetti.


Lefkoşalıların anılarında Çağlayan Parkı’nın önemli bir yeri olduğunu vurgulayan vatandaşlar, parkın eski haline kavuşturulmasının gerektiğini söyledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık