Ana Sayfa Yurt Bankadan sahte 200'lük banknot çıktı

Bankadan sahte 200'lük banknot çıktı

Bir bankadan aldığı parayı başka bir bankaya götürünce, sahte 200’lük banknot ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2012 Çarşamba 08:38
Bankadan sahte 200'lük banknot çıktı

Mehmet KARA


Ülkemizde geçen ay bir şahısın piyasaya sürdüğü çok sayıda sahte 200 TL’lik banknot olayının yansımaları devam ediyor.


Bir bankadan aldığı parayı başka bir bankaya götüren vatandaş, “aralarında sahte 200’lük banknot var” uyarısı alınca şok oldu.


Paranın kendilerine bankadan verildiğini ve doğrudan başka bir bankaya gittiklerini söyleyen Mahir Bilgisayar işletmesi muhasebe sorumlusu Sevim Yavaş, “Bankalar bile sahte parayı tespit edemiyorsa, bu dolandırıcılığın önüne nasıl geçilecek?” diye sordu.

 

Alptürk: Çok dikkatli olun

 

Vatandaşlarımızın bankalardan aldıkları paralara dikkat etmeleri gerektiğini söyleyen Mahir Bilgisayar işletmesi sahibi Mehmet Alptürk, konuyla ilgili şikayetlerini polise bildirdiklerini söyledi.


Yaşanan olay karşısında söyleyecek söz bulamadığını ifade eden Mehmet Alptürk, “Demek ki bankalar görevini tam yapmıyor. Kime güveneceğiz? Vatandaş tedirgin” diyerek sitem etti.


Vatandaşların mağdur edilmemesini, gerekirse dövizdeki gibi paraların üzerine kurumun mührünün vurulmasını öneren Alptürk, daha önceden başka bankalarda da benzeri sorunların yaşandığını öğrendiklerini söyledi. Mehmet Alptürk, vatandaşların dikkatli olmasını istedi.Yavaş: Kimseye güven kalmadı

 

Öte yandan yaşananları KIBRIS muhabirine anlatan şirketin muhasebe sorumlusu Sevim Yavaş, dün sabah saatlerinde şirkette tahsildar olarak bulunan görevliye 1500 TL değerinde bir çek yazdığını ve bozdurması için özel bir bankaya gönderdiğini söyledi.


Görevlinin bir süre sona yedi adet 200’lük ve bir adet 100’lük banknotla işyerine geri geldiğini aktaran Sevim Yavaş, kısa bir süre sonra başka bir görevliyi paraları bir devlet bankasındaki hesaplarına yatırması için gönderdiğini ifade etti.


Aradan uzun bir süre geçmeden söz konusu bankadan kendilerine telefon geldiğini ve bir adet 200 TL’lik banknotun sahte olduğunun söylendiğini belirten Yavaş, “Kısa süreli bir şok yaşadım” dedi.


Sevim Yavaş, banka tarafından kendilerine konunun polise intikal ettiğinin söylenmesi üzerine çeki bozdurdukları bankaya gittiklerini ve özel bankanın yetkilisiyle görüşme yaptıklarını anlattı.


Yavaş, çeki bozdurdukları bankanın yetkilisinin kendilerine bankalarının dört dörtlük olduğunu söylediğini ve “Sahte para vermiş olamayız, bu iddiayı kabul edemeyiz” dediğini ifade etti.


Yaşanan üzücü olayla ilgili “Kimseye güven kalmadı” diye dert yanan Yavaş, vatandaşları uyardı ve bankalardan aldıkları paraları iyice kontrol etmelerini istedi

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık