Ana Sayfa Dünya Bannon'a göre türkiye iran'dan daha tehlikeli

Bannon'a göre türkiye iran'dan daha tehlikeli

Donald Trump’ın eski baş stratejisti Steve Bannon'a göre Türkiye İran'dan daha tehlikeli dedi.

Giriş Tarihi: 30 Ekim 2017 Pazartesi 17:52
Bannon'a göre türkiye iran'dan daha tehlikeli
Bannon: Türkiye, İran’dan daha tehlikeli

Donald Trump’ın eski baş stratejisti Steve Bannon'a göre Türkiye İran'dan daha tehlikeli.

 

Beyaz Saray'daki görevinden uzaklaştırılan Bannon, Trump'ın Müslüman ülkelere yönelik aldığı vize yasağı gibi radikal adımların arkasındaki isim olarak lanse ediliyordu.

El Awsat'tan Daphne Barak'a konuşan Bannon'a göre Türkiye İran'dan daha tehlikeli. “Türkiye bizim için (ABD) en büyük tehlike” diyen Bannon, “Bu konuda İran'a bile yaklaşamaz. Şu anda Türkiye'de neler olup bittiğini tam olarak okuyamıyoruz. Bu konuyu daha yakından takip edeceğim bundan sonra.“dedi.

Katar en az Kuzey Kore kadar tehlikeli”


Katar'n komşu ülkeleri tarafından uygulanan izolasyonunu desteklediğini belirten Bannon, “Trump'ın bu ablukaya destek vermesine de saygı duyuyorum. Katar en az Kuzey Kore kadar tehlikeli. İnsanlar bu konuya (Katar'ın terörizmi desteklediği iddialarına) dikkat kesilmeli.“ifadelerini kullandı.

“ABD vs Küreselleşme“

ABD'nin agresif bir dış politika izlemesinden yana olan Bannon Donald Trump'ın 30 milyar dolarlık askeri bütçesiyle ilgili olarak da şunları söyledi “Son 17 yıldır savaştayız. Bu para Almanya'nın tüm savunma bütçesi kadar. Avrupa kendisini korumak için kılını kıpırdatmıyor. Onları biz (ABD) koruyoruz. ABD, Körfez ülkeleri ile Japonya ve Güney Kore'nin güvenliğiyle ilgili taahhütlere bağlı. Dünyadan kopmayacağız ama bundan sonra daha olgun hareket edeceğiz.” 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

“ABD BENİ ÖLDÜRÜP HÜKÜMETİMİ DÜŞÜRMEK İSTİYOR”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık