Ana Sayfa Yurt Baraka eylem yaptı

Baraka eylem yaptı

Baraka Kültür Merkezi üyeleri dün, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs arasında imzalanan ekonomik paketi ve bu paketten sorumlu olduğu gerekçesi ile TC Büyükelçiliği ve UBP hükümetini protesto etmek amacı ile Meclis önünde bir eylem gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2012 Cuma 16:29
Baraka eylem yaptı

Baraka Kültür Merkezi üyeleri dün, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs arasında imzalanan ekonomik paketi ve bu paketten sorumlu olduğu gerekçesi ile TC Büyükelçiliği ve UBP hükümetini protesto etmek amacı ile meclis önünde bir eylem gerçekleştirdi. Meclis önüne gelen Baraka Kültür Merkezi üyeleri, çeşitli sloganlar eşliğinde geldikleri meclis önünde polis barikatı ile karşılaştı. Asıl eylem noktalarının TC Büyükelçiliği önü olduğunu ancak, polisin Anayasal haklarını ihlal etmesi gerekçesi ile önlerine barikat kurmaları sebebi ile eylemi meclis önünde gerçekleştirdikleri açıklamasında bulunan eylemciler, burada bir de basın açıklaması okudu.

 

ELÇİ VE UBP HÜKÜMETİNİ HAVAYA UÇURDULAR


Gerçekleştirilen basın açıklamasının ardından eylemciler “Ayşe tatil bitti, çık adamızdan” ve “Türkiye elini çek yakamızdan” gibi sloganlar atarak seslerini duyurdu. Eylemin ana maddesi olan elçi ve hükümeti uçurma konusunu ise temsili bir şekilde hayata geçiren eylemciler, üzerinde TC Büyükelçisi Halil İbrahim Akça’nın resmi ve UBP logosu bulunan kutuyu, bağladıkları siyah balonlar ile havaya bıraktı. Gerçekleştirilen basın açıklaması sonunda Baraka Kültür Merkezi üyeleri, sloganlar ile eyleme son verdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık