Ana Sayfa Yurt Baraka'dan açlık grevi yapanlara mektup

Baraka'dan açlık grevi yapanlara mektup

Baraka Kültür Merkezi, Türkiye’deki cezaevlerinde açlık grevinde bulunanlara, Sarayönü'ndeki Lefkoşa Merkez Postanesi önünde buluşarak dayanışma mektubu gönderdi.

Giriş Tarihi: 30 Ekim 2012 Salı 18:12
Baraka'dan açlık grevi yapanlara mektup

Baraka Kültür Merkezi, Türkiye’deki cezaevlerinde açlık grevinde bulunanlara, Sarayönü'ndeki Lefkoşa Merkez Postanesi önünde buluşarak dayanışma mektubu gönderdi.Baraka Kültür Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre mektupta, “Burada, kendi halkımızın varoluş ve kimliğini kabul ettirme mücadelesi veren insanlar olarak sizlerin TC devleti hapishanelerinde yükselttiğiniz Kürt halkının kimlik ve varoluş mücadelesini yürekten selamlıyoruz” denildi.

 

Anadilde eğitim, anadilde savunma, tecritin kaldırılması gibi taleplerle yürütülen ve haklılığı hem evrensel hukuk, hem vicdan, hem de tarih önünde tartışmasız olan mücadelelerinde mahkumların yanında olduğunun vurgulandığı mektupta, “Bir halkın böylesi meşru taleplerini görmezden gelen, baskı ve zor yolu ile sindirmeye çalışan hiçbir zorba sonsuza kadar başarılı olmaz. Acı çeken, kimliği yok sayılan, kültürü ve dili görmezden gelinen halkınızın onurlu çığlığı burada da duyulmakta, yankılanmaktadır” ifadeleri yer aldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık