Ana Sayfa Gündem Barikat bildiri dağıttı

Barikat bildiri dağıttı

Sabahın erken saatlerinde Küçük Kaymaklı-Terminal çemberinde toplanan BARİKAT üyeleri caddeden geçen araba ve yayalara bildiri dağıttı. Güncel konularla ilgili son gelişmeleri kendi bakış açısı ile aktaran BARİKAT’ın dağıttığı bildiride şu cümleler yer aldı:

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2012 Perşembe 01:58
Barikat bildiri dağıttı

- TC Devleti yine bizlere dayattığı bu paketle; bizi bir kez daha yok etmek istemektedir.

 

- TC Devleti kurumlarımızı yerli ve yabancı sermayeye peşkeş çekmekte; biz bu ülkenin kardeş halklarını  ve emekçilerini bir birimize düşman yapmaya devam etmektedir.

 

- TC Devleti işçi, memur, öğrenci, esnaf demeksizin tüm orta ve dar gelirli halklarımızın ocağını söndürmek istemektedir.

 

- Çocuklarımızın beyinleri yıkanmaması için; öğretmenlerimiz “eylem” yaparken  TC Devleti öğretmenlerimize davalar açmakta, seslerini kısmak istemektedir.

 

- Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki ise sorunlar halen daha “tamamı” ile çözülememiş, belediye emekçiler hergün daha da köşeye sıkıştırılmak istenmekte ve LTB yönetimi kalıcı çözüm getirmekten kaçınmaktadır.

 

TOPLUM OLARAK SINIFSAL TEMELDE HAKLARIMIZ VE ÖZGÜRLÜKLERİMİZ İÇİN MÜCADELE ETMEMİZ GEREKMEKTEDİR.


BU MEMLEKET BİZİMDİR.


ÜRETEN BİZİZ YÖNETEN DE BİZ OLMALIYIZ.


BİZLERİ YOK ETMEK İSTEYEN DIŞ GÜÇLERİ, ONLARIN BURADAKİ İŞBİRLİKÇİLERİNİ VE KURDUKLARI MEVCUT SİSTEMİ YOK EDİP; KENDİ DÜZENİMİZİ KURMALIYIZ.


BAŞKA YOLU YOK.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık