Ana Sayfa Yurt Barikat öğretmen'e kalkan eller tek tek kırılacak dedi

Barikat öğretmen'e kalkan eller tek tek kırılacak dedi

BARİKAT, Besim Baysal'a yönelik polis uygulamasına tepki gösterdi. Növber Gürtay imzası ile yapılan açıklama şöyle:

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2012 Pazartesi 07:16
Barikat öğretmen'e kalkan eller tek tek kırılacak dedi

"KTÖS Yürütme Kurulu Üyesi Besim Baysal, bugün TC Elçiliği emri ile sabah saatlerinde Kermiya sınır kapısından güneye geçeceği sırada polis tarafından alıkonuldu. Ardından da Lefkoşa Polis Merkezi’ne götürülerek dava okundu.
Alıkonulmaların, tutuklamaların, baskıların; bu olayda da görüldüğü gibi tetikçisi TC Devleti ve buradaki yerli işbirlikçileridir.

 

Ülkemizin en ilerici sendikaları, demokratik kitle örgütleri ve emek örgütleri; TC Devleti ve buradaki işbirlikçilerinin hedef tahtası halindedir.

 

Bundan dolayı TC Devleti; ülkemizin her alanında yarattığı işgal rejiminin devamını sağlamak için “tüm kollu kuvvetlerini” kullanacak; emekçileri faşist baskısı ile susturma girişimlerine devam edecektir.

 

Bu saldırı sadece KTÖS’e değil, tüm emekçilere ve ülkemizin kardeş halklarına yapılan bir saldırıdır. Ve biz bu ülkede mevcut süregelen işgal’e son vermedikçe bu zalimler bu gibi saldırılarına devam edeceklerdir.

 

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası sadece eğitim emekçileri’nin değil, ilerici duruşu, öncü mücadelesi ile emek kitlelerinin sendikası haline gelmiş ve emekçiler ile simgeleşmiş bir sendikamızdır.

 

KTÖS’e kalkan eller hepimize kalkmıştır. Sendikamız ile dayanışmamızı yineliyor ve tüm emekçileri ve ülkemiz kardeş halklarını işgale karşı, sömürüye karşı mücadeleye çağırıyoruz."

 

BARİKAT (a)
Növber GÜRTAY

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

BAKANLAR KURULU CASİNO İZNİNDE YASA DIŞI KARAR ALDI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık