Ana Sayfa Eğitim Başarı şöleni

Başarı şöleni

Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nin dört öğrencisi uluslararası düzeyde başarılara imza attı.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2013 Pazartesi 10:13
Başarı şöleni

Emine UYSAL


Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Eczacılık Fakültesi’nde öğrenim gören Gökcen İlktaş, Halime Ceren Ateş ve Mustafa Emrah Vicir, 33 bin eczacının kayıtlı olduğu Türk Eczacılar Birliği’nin, Gençlik Komisyonu Merkez Yönetimi’ne girdi.


Türkiye’nin en köklü Eczacılık Fakülteleri’nin kıyasıya yarıştığı Ankara Eczacı Odası’nın düzenlediği 10’uncu Ulusal Hasta Bilgilendirme Yarışması’nda ise YDÜ Eczacılık Fakültesi dördüncü sınıf öğrencisi İlçin Burçe Aydemir, üçüncü oldu.


Yarışmada, Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi birinci, Erciyes Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ikinci oldu.


Yarışmaya Türkiye Eczacılık Fakülteleri yanı sıra KKTC’den Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi katıldı.


Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rumeysa Demirdamar, bu yarışmanın, öğrencilerin ilaç bilgilerini ve hastayla iletişimcilerini akılcı ilaç kullanımı çerçevesinde gerçek hasta ve eczane ortamında ölçen bir yarışma olduğunu belirtti.


Rumeysa Demirdamar, Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ve Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi gibi köklü ve yerleşik eczacılık fakültelerinin yarışmaya katıldığına dikkat çekti.


Demirdamar, “Ege Üniversitesi 55 yıllık, Erciyes Üniversitesi 10 yıllık bir üniversite. YDÜ Eczacılık Fakültesi ise 5 yıllık bir fakülte. İlk mezunlarımızı daha geçen yıl verdik. Bu kadar hızlı yol alabilmemizin nedeni öğrencilerin fakülteye seçilerek alınmasıdır” dedi.

 

“Öğrencilerimiz bize başarı şöleni yaşattı”


Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rumeysa Demirdamar, “Geçen hafta öğrencilerimiz bize başarı şöleni yaşattı” dedi.


Demirdamar, YDÜ Eczacılık Fakültesi öğrencilerinden Halime Ceren Ateş ve Gökcen İlktaş’ın Türk Eczacılar Birliği Gençlik Komisyonu’nun bu yıl 59’uncusu yapılacak Uluslar arası Eczacılık Fakülteleri Öğrencileri Federasyonu’nun kongresinde YDÜ Eczacılık Fakültesi’ni temsil edeceklerini açıkladı.


Rumeysa Demirdamar, ayrıca Kıbrıslı Türk Gökcen İlktaş’ın Türk Eczacılar Birliği Gençlik Komisyonunu Uluslar arası temsil etmek üzere seçildiğine dikkat çekti.


Demirdamar, “34 Eczacılık Fakültesi öğrencisinin, Türk Eczacılar Birliği’ne kaydı yapıldı. 8 bine yakın öğrenci arasından Gökcen İlktaş seçilmiştir. Bu büyük bir başarıdır” dedi.

 

“33 bin öğrenci arasından seçildiler”


YDÜ Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rumeysa Demirdamar, Halime Ceren Ateş, Mustafa Emrah Vicir ve Gökcen İlktac’ın, Türk Eczacılar Birliği’nin Gençlik Komisyonu’na seçildiğini açıkladı.


Rumeysa Demirdamar, “Üç öğrencimizin Türk Eczacılar Birliği’nin Gençlik Komisyonu Merkez Heyeti’ne seçilmesi de fakülte ve KKTC için büyük bir başarıdır. Türk Eczacılar Birliği’ne 33 bin kayıtlı eczacı var. Türkiye’deki tüm eczacıları kucaklayan bir kurum. Öğrencilerimizin böyle güçlü bir meslek örgütünün yönetiminde yer alması çok büyük bir başarı ve gururdur” dedi.

 

Aydemir: Kampa girmedik


Ankara Eczacı Odası’nın düzenlediği 10’uncu Ulusal Hasta Bilgilendirme Yarışması’nda, üçüncü olan YDÜ Eczacılık Fakültesi öğrencisi İlçin Burçe Aydemir, diğer fakültedeki eczacılık öğrencileri gibi özel eğitim için kampa girmediklerini anlattı.


İlçin Burçe Aydemir, “Kapma girmemize gerek kalmadan, fakültemizde aldığımız derslerin katkısı ile kısa bir süre çalışarak yarışmaya katıldım. Diğer fakülteler çok iddialıydı ama ilk beşe bile giremediler. Arkadaşlarımız ve hocalarımız bize inanıyordu. YDÜ Eczacılık Fakültesi olarak büyük başarı elde ettik” dedi.

 

Gökcen: Büyük mutluluk içindeyim


YDÜ Eczacılık Fakültesi bölüm birincisi Kıbrıslı Türk Gökcen İlktac, ilk üniversitesini İngiltere’de bitirmesinin önemine vurgu yaptı.


Gökcen, “İngilizcemin iyi olmasının başarıma büyük katkısı oldu. Böyle uluslar arası bir ortamda KKTC vatandaşı olarak Türkiye ve Kıbrıs’taki Eczacılık Fakültesi öğrencilerini temsil edecek olmaktan büyük mutluluk duyacağım” dedi.


Gökcen İlktac, Uluslar arası Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Federasyonu’nun düzenlediği Öğrenci Değişim Programları çerçevesinde, öğrencilerin Temmuz ayında YDÜ Eczacılık Fakültesi’ne geleceğini açıkladı.


İlktac, “Yine Temmuz ayında dört gün boyunca tüm dünyadan Türkiye’ye ve Kıbrıs’a gelecek olan öğrenci değişim programı katılımcıları KKTC’yi ve YDÜ Eczacılık Fakültesi’ni görmek için gelecekler. Bu gelişmeler fakültemiz adına çok önemli ve gurur vericidir” dedi.

 

“Seçilmiş olmaktan büyük mutluluk duyduk”


YDÜ Eczacılık Fakültesi öğrencilerinden Halime Ceren Ateş, Uluslararası Eczacılık Öğrencileri Federasyonu’nun düzenlediği 59’uncu Dünya Kongresi’ne, Türk Eczacılar Birliği Gençlik Komisyonu’nu temsilen delege olarak Gökcen İlktac ile birlikte gideceklerini anlattı.


Ateş, “Her sınıftan öğrenci arkadaşlarımızın olduğu bir gruba sahibiz. Görev dağılımını sağlayan kişiyim. Türk Eczacılar Birliği Gençlik Komisyonu’nun Merkez Heyeti’nde aktif olarak görev yapıyorum. YDÜ Eczacılık Fakültesi öğrencileri olarak bu göreve seçilmiş olmaktan dolayı büyük mutluluk içindeyiz” dedi.

 

“Çalışmalarımızla dünyada fakültemizin adını duyurduk”


YDÜ Eczacılık Fakültesi öğrencilerinden Mustafa Emrah Vicir, “Bütün yaptığımız çalışmaktı. Gerek arkadaşlarımın gerekse hocalarımızın, dekanımızla bir bütün halde çalışması azmi ve birbirimizle olan iletişimimiz sayesinde fakültemizi çalışmalar ve başarılarla Kıbrıs, Türkiye ve Dünya’da yaptığımız çalışmalarla YDÜ Eczacılık Fakültesi’nin adını duyurmaktan büyük mutluluk duyuyorum” açıklamasında bulundu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık