Ana Sayfa Başbakan Erdoğan'ın alkışladığı cevap

Başbakan Erdoğan'ın alkışladığı cevap

Başbakan Erdoğan, 23 Nisan dolayısıyla koltuğunu verdiği çocuk Başbakan'ın gazetecilerin sorusuna verdiği cevabı alkışladı.

Giriş Tarihi: 23 Nisan 2014 Çarşamba 14:52
Başbakan Erdoğan'ın alkışladığı cevap

Başbakan Erdoğan 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde Başbakanlık'ta çocukları kabul etti. Minik başbakanın gazetecinin sorusuna verdiği cevabı Başbakan Erdoğan alkışladı.

Başbakanlık'taki törene Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve bir grup çocuk katıldı. Başbakan Erdoğan çocuklardan oluşan bakanlar kurulunu  makamında kabul etti.

HABERİN GALERİSİ

Başbakanlık'taki törende Başbakan Erdoğan Türkiye'de seçme ve seçilme yaşının değiştirildiğini, seçme ve seçilme yaşının 18'e indirilmesini istediğini söyledi.

Başbakan Erdoğan, size emanet olan Meclis'e sahiplenmesini ve korunması çağrısında bulunurken birçok Avrupa Birliği ülkesinde seçme ve seçilme yaşının 18 olduğunu söyledi.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'DAN ÇOCUKLARA ÇAĞRI

Erdoğan "Meclis yetkisini kaybederse halk kaybeder. İnanıyorum ki milli iradeyi, milli egemenliği daha iyi noktalara taşıyacaksınız. Türkiye'nin bazı bölgelerinde okul yoktu. Şu anda Türkiye'nin her noktasında çocukları okulla buluşturduk.

Çocuklarını okula gönderemeyen ailelere destek sağlayarak çocukların okumasını sağladık.  Dersleri çeşitlendirdik, teknolojiyi sınıflara evlere kadar getirmiş bulunuyoruz.  Etkileşimli tahtalar tüm okullarda monte edilmiş olacak.  

10 milyon tablet bilgisayar için de ihale hazırlıklarını tamamladık.  Sizler ne kadar iyi eğitim alırsanız Türkiye'nin geleceği o kadar iyi olur.

Sizler bilimde sanatta ve birçok alanda dünyaya yön veren bir milletin evlatlarısınız. Rengi dili ne olursa olsun dünyadaki tüm çocuklara sevgi ve adaletle yaklaşın.

Çoçuklar sizler asla bilgisayarın internetin esiri olmayın. Tam tersine onlar sizin esiriniz olsun. Güneşten, parklardan, sokaklardan asla kopmayın. Bugünleri bir daha bulamazsınız. Gerektiğinde çimlerin üzerinde yuvarlanın. Topraktan alacağınız enerji sizi geleceğe daha iyi bir şekilde hazırlar.

Evinize kapanıp kalmayın, sokakta arkadaşlarınızla geçireceğiniz bir an bir ömre bedeldir.  Ben de o günlere dönmek isterdim. Torunlarımla çimenler üzerinde oynadım. Şimdi onlar benden daha güçlü.  Büyüdüğünüzde oyuna fırsatınız olmayacak.. Bizlere ülkeyi armağan eden şehitlerimizi ve gazilerimizi asla unutmayın.

Minik başbakan ise "bu makamı bana bırakan sayın Başbakanımıza teşekkür ediyorum. Bu kutlu günü bize hediye eden Mustafa Kemal Atatürk'e ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.KÜÇÜK BAŞBAKANIN CEVABINI ERDOĞAN ALKIŞLADI

Gazetecilerin küçük başbakana Cumhurbaşkanlığını düşünüyormusunuz sorusuna, "Ben bu kolktuktan kalktıktan sonra buranın gerçek sahibi başbakana sorun" dedi. Bu cevaba Başbakan Erdoğan alkış tuttu. Bir gazetecinin twitterle ilgili sorusuna ise minik "Ben kullanmıyorum, ailem daha küçüksün" dediği söyledi.

"Temennim seçilme yaşının 18'e inmesi"

Başbakan Erdoğan, göreve geldiklerinde 30 olan seçilme yaşının 25'e indirildiğini belirterek, "Temennim seçilme yaşının 18'e indirilmesidir" dedi.

Erdoğan, kabulde yaptığı konuşmada, büyük hayallerin çocuklukta kurulduğuna işaret ederk, "Bir çocuğun hayali ne kadar genişse ufku da o kadar zengin ve geniş olur" dedi.

Başbakan Erdoğan çocuklara, "Size ait olan TBMM'yi en güçlü şekilde korumanızı bekliyoruz. Milli egemenliği, iradeyi çok daha ileri taşıyacaksınız. Sizler dünyaya yön veren milletin torunlarısınız. Birbirinize, tüm dünya çocuklarına saygı ve adaletle yaklaşın" diye seslendi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık