Ana Sayfa Siyaset Başbakan Küçük, Eskişehir Valisi Koçdemir ile görüştü

Başbakan Küçük, Eskişehir Valisi Koçdemir ile görüştü

Başbakan Küçük, Eskişehir Valisi Koçdemir ile görüşmesinde yüksek seviyedeki temaslara değindi.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2012 Perşembe 07:46
Başbakan Küçük, Eskişehir Valisi Koçdemir ile görüştü

Başbakan İrsen Küçük, Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir’i kabulünde, Türkiye’den gelen tüm ziyaretçilerin kendilerini memnun ettiğini söyleyerek, “En yüksek seviyede temasların devam etmesi, çalışmalarımızda bizi şevk eder ve sizlerin deneyimlerinizden yararlanma imkanı sağlar” dedi.


Türkiye’nin deneyimlerinin KKTC’ye aktarılmasının önemine değinen Küçük, “Anavatan yetkililerinin aramızda olması ve bizim yöneticilerimizle yapacakları temasların artıları var. Anavatanın son 10 yılda gösterdiği gelişme ve deneyimlerin KKTC’ye aktarılması bakımından bu ziyaretler çok önemli” şeklinde konuştu.


Eskişehir’in sürekli gelişen bir vilayet olduğunu ve bu gelişmenin ilgi çektiğini kaydeden Küçük, bu güzel şehrin birçok etkinliğe de ev sahipliği yaptığını belirtti.


Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir de, Eskişehir'in 2013’de hem Türk Dünyası Kültür Başkenti, hem de UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Başkenti ünvanlarını taşıyacağını belirtti. Koçdemir, bu çerçevede yürüttükleri hazırlıklar kapsamında Türkçe konuşan, Türk kültürünün yaşatıldığı coğrafyalarda neler yapabileceklerini değerlendirmek adına bu ülkeleri ziyaret ederek, yetkililerden öneri aldıklarını kaydetti.


Konuşmaların ardından Başbakan Küçük ile Eskişehir Valisi Koçdemir, birbirlerine karşılıklı hediye takdim etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

TÜRKİYE İTİRAFI: YANLIŞ YAPTIK!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık