Ana Sayfa Siyaset Başbakan Küçük'ün 10 Kasım mesajı

Başbakan Küçük'ün 10 Kasım mesajı

Küçük, Atatürk’ün ömrünün tamamını ulusuna adamış, milleti için canını vermekten asla çekinmeyen, ülkesini hep daha ileriye taşımak uğruna hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, bir çok ulusa örnek olmuş yüce bir insan olduğunu belirtti.

Giriş Tarihi: 9 Kasım 2012 Cuma 11:23
Başbakan Küçük'ün 10 Kasım mesajı

Başbakan İrsen Küçük, Mustafa Kemal Atatürk’ün ömrünün tamamını ulusuna adamış, milleti için canını vermekten asla çekinmeyen, ülkesini hep daha ileriye taşımak uğruna hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, bir çok ulusa örnek olmuş yüce bir insan olduğunu belirtti.

 

Başbakan İrsen Küçük yayınladığı 10 Kasım Atatürk’ü anma mesajında, “Türk Milletinin tarihine en büyük değerleri kazandıran, başarıları ile tarihin seyrini değiştiren , hedefledikleri ile Türk Ulusuna  yön veren, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu, Büyük Türk Milleti'nin kurtarıcısı, milli kahraman, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ölümünün 74. yıldönümü münasebetiyle bir kez daha büyük bir özlem, rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

 

Uzun yıllar Türk Milleti’ni yok etmeye yönelik düşmanca girişimlerin sürdüğünü, çok güç şartlarda bağımsızlık savaşı verildiğini hatırlatan Başbakan Küçük, Atatürk’ün, milletini başkalarının boyunduruğu altına sokmamak için kahramanca bir mücadele vererek, halkını yönlendirdiğini, Türk Milleti’nin birlik ve beraberliğinin ne kadar güçlü olduğunu ve devletini sonsuza kadar yaşatma azim ve kararlılığını tüm dünyaya gösterdiğini kaydetti.

 

“Bugün bizlere düşen görev sadece Atatürk’ü anmak değil, böyle bir lidere sahip olmanın gururuyla, O’nun eserlerini yaşatmak ve O’nun düşünceleri ve rehberliğiyle ülkemizi daima daha ileri noktalara taşımaktır “ diyen Başbakan Küçük mesajını şöyle tamamladı:

 

“Ulu Önderin kutsal emanetini ancak bu sayede gelecek nesillere ulaştırabiliriz. Atatürk’ün Türk Milleti ve tüm insanlık için yaptığı hizmetler, ortaya koyduğu ilke, devrim ve ideolojiler daima yolumuzu aydınlatmaya, bugünün ve yarının nesillerine örnek olmaya devam edecektir. Türkiye Cumhuriyeti, şanlı tarihinden aldığı güç ve Atatürk’ün yol göstericiliği sayesinde siyasi, ekonomik, toplumsal, hukuki ve daha birçok alanda hızlı bir ilerleme kaydederek büyük ve güçlü bir ülke olma yolunda emin adımlarla zirveye doğru yükselmektedir.Türkiye Cumhuriyeti bugün geldiği noktada tüm dünya devletleri tarafından takdirle izlenen bir ülke olmayı başarmıştır ve geleceğe güvenle bakmaktadır.

 

Kıbrıs Türkleri olarak bizler daima Ulu Önder Atatürk’ün ilke ve devrimlerini en değerli rehberimiz olarak benimsedik ve O’nun gösterdiği doğrultuda inanç ve kararlılıkla ilerlemeye devam etmekteyiz. Devletimiz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden aldığımız güç ve destekle halkımızın refah seviyesini arttıracak hizmetleri sunmak adına ortaklaşa yürüttüğü projeleri azimle hayata geçirmeyi sürdürmektedir. Birlik ve beraberliğimizi koruyarak her türlü sıkıntının üstesinden geleceğimize ve ülkemizi daha güzel yarınlara kavuşturacağımıza olan inancımız tamdır. Ayrılmaz bir parçası olduğumuz Türk Ulusu ile birlikte büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu hedeflere kararlılıkla yürüdüğümüzü  bir kez daha vurgulayarak, onun yüce anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, büyük önder, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikal edişinin 74. yıl dönümünde, göstermiş olduğu yoldan ayrılmayacağımıza O’nun manevi huzurunda söz vererek saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz. Aziz ruhu şad olsun. “

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık