Ana Sayfa Yurt Başbakan, Yahya Kurt olayına müdahil oldu!

Başbakan, Yahya Kurt olayına müdahil oldu!

Kıbrıs Postası’nın gündeme getirdiği Yahya Kurt’un Kaymakamlık mühürünü kırmasıyla ilgili haber tüm çevreleri harekete geçirdi. Olayla ilgili Başbakan İrsen Küçük, söz konusu olayın kapatılması için Lefkoşa Türk Belediyesi ve Lefkoşa Kaymakamlığı’na baskı uyguluyor.

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2012 Perşembe 02:32
Başbakan, Yahya Kurt olayına müdahil oldu!

Kıbrıs Postası Özel - Abbas ELMAS


Lefkoşa Kaymakamı, tarihi Lefkoşa Devlet Hastanesi'ne takılan mühürün kopartılıp içeriye girilmesiyle ilgili Yahya Kurt ve Lefkoşa Türk Belediyesi hakkında polise suç duyurusunda bulunurken, Kıbrıs Postası'nın elde ettiği bilgilere göre söz konusu olaya Başbakan İrsen Küçük'ün de müdahil olduğu ve olayın kapatılması için Lefkoşa Kaymakamlığı ve Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları'na baskı uyguladığı öğrenildi.

 

YETKİ TARTIŞMALARI BAŞLADI


Binanın kimin tarafından yeniden mühürleneceği ise tartışma konusu haline geldi. Başbakan İrsen Küçük'ün taraflara baskı uygulamasının ardından ise Lefkoşa Türk Belediyesi ile Lefkoşa Kaymakamlığı arasında yetki tartışması başladı. Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluarı, "Ben mühürün yeniden takılması için gerekli direktifleri verdim. Kaymakamlığa yazı yazılacak" diyor. Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana ise "yetki Lefkoşa Türk Belediyesi'ndedir mühürü onlar takmalıdır." diyor. Lefkoşa Türk Belediyesi Müdür Muavini Mehmet Çakmak ise "gerekli yazışmaların yapılabilmesi için Kaymakam Kemal Deniz Dana'ya ulaşmaya çalışıyorum. Telefonlarına çıkmıyor" yanıtını veriyor.

 

MEHMET ÇAKMAK KİMDEN DİREKTİF ALDI?


Kıbrıs Postası'nın ulaştığı bir belgede Lefkoşa Türk Belediyesi İmar Bölümü'nden Yahya Kurt'un tarihi Lefkoşa Devlet Hastanesi binasında tadilet çalışmaları yapabilmesi için imar izni için gerekli prosüdürlerin tamamlanabilmesi için Mehmet Çakmak imzalı mühürü açma izini verildiği belgelendi.

 

 

 

RESMİ YAZIŞMA YAHYA KURT'UN ELİNE NASIL GEÇTİ?


Söz konusu belgenin Lefkoşa Türk Belediyesi resmi yazışması ile Lefkoşa Kaymakamlığı'na gönderilmesi ve Kaymakamlıktan çıkacak onayla yetkili kişi tarafından sökülmesi gereken mühür, iki kurum arasında yapılan resmi yazışma ile tarihi Lefkoşa Devlet Hastanesi'ne giden Yahya Kurt'un adamları "Elimizde belge var. Biz bu mührü açarız" diyerek tarihi binaya usülsüzce girdiği edinilen bilgiler arasında.  Lefkoşa Türk Belediyesi ile Lefkoşa Kaymakamlığı arasında yapılan resmi yazışmanın ise Yahya Kurt'un eline nasıl geçtiği tartışma konusu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık