Ana Sayfa Yurt Başbakan'dan bayram mesajı

Başbakan'dan bayram mesajı

Hedef ayakları üstünde duran KKTC.

Giriş Tarihi: 24 Ekim 2012 Çarşamba 23:44
Başbakan'dan bayram mesajı

Başbakan İrsen Küçük, hükümet olarak yürüttükleri program çerçevesinde birçok önemli hedefleri bulunduğunu, bu hedeflerden en önceliklisinin ise ayakları üzerinde duran “Güçlü bir KKTC” yaratmak, halkın huzur ve refahını arttırarak, geleceğe daha emin adımlarla yürünmesini sağlamak olduğunu belirtti.

 

Başbakan Küçük, “Bunları gerçekleştirme yolunda yürüttüğümüz çalışmalar ve atılımlar büyük bir hızla devam etmektedir. Anavatan Türkiye’den aldığımız desteklerle birçok alanda istikrarlı bir yükseliş sergileyerek güçlü bir ülke olma yolunda kararlılığımızı ortaya koyduk” dedi. Başbakan İrsen Küçük, Kurban Bayramı nedeniyle mesaj yayınlayarak halkın bayramını kutladı. “Müslüman âleminin kutsal günlerinden olan, Kurban Bayramını, kendi egemen devletimizin bayrağı altında huzur ve güven içerisinde karşılamanın mutluluğu, hazzı ve sevincini yaşamaktayız” diyen Başbakan Küçük şöyle devam etti: “Bayramlar manevi değerlerimizi kuvvetlendiren, insani ve toplumsal değerleri yoğun olarak hissettiren, sevdiklerimizle bizleri bir araya getiren özel ve anlamlı günlerdir. Karşılıklı sevgi, saygı, yardımlaşma ve dayanışmaya büyük ihtiyaç duyulan bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde,  insanlarımızın huzur ve güven ortamını sağlamak, sorunları ve sıkıntıları geride bırakmak üzere birlik ve beraberliğimizi artırmak için çalışmalı, gerek hükümetimiz gerekse Kıbrıs Türk halkı olarak büyük çaba göstermeliyiz.

 

Birlik ve beraberliğin sağlandığı, insanlarının birbirini sevgiyle kucakladığı bir ortamda, halkımız daha aydınlık, daha parlak dönemlere kavuşmak için ihtiyaç duyulan başarıya mutlaka ulaşacaktır. Müslüman âlemini ve Türk Milletini diğer toplumlardan ayıran en önemli özellik, bayramların sağladığı mutluluk havasının toplum yaşamı üzerinde egemen olmasıdır. Bayramın güzelliği, çevremizde yoksul ve muhtaç durumda olanların hatırlanması ve onlara yardım eli uzatılması, sevinçleri olduğu kadar acıları da paylaşmanın önemini hatırlatmasıdır. Bunun yanında bayramlar, milletimize ve devletimize olan inancımızın güçlenmesine ve yarınlara daha güven dolu bakmamızı sağlamaktadır. Hükümetimiz, yürüttüğü program çerçevesinde ortaya birçok önemli hedef koymuş bulunuyor. Bu hedeflerimizden en önceliklisi ayakları üzerinde duran  ‘Güçlü bir KKTC’ yaratmak, halkımızın huzur ve refahını arttırarak geleceğe daha emin adımlarla yürümesini sağlamaktır. Bunları gerçekleştirme yolunda yürüttüğümüz çalışmalar ve atılımlar büyük bir hızla devam etmektedir. Anavatan Türkiye’den aldığımız desteklerle birçok alanda istikrarlı bir yükseliş sergileyerek güçlü bir ülke olma yolunda kararlılığımızı ortaya koyduk. Ülkemize ve halkımıza hizmet sunmak adına başarılı icraatlarımızı aralıksız olarak sürdürmek en temel ilkemiz olmuştur ve olmaya devam edecektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, saygıdeğer halkımızın, Anavatan Türkiye’deki kardeşlerimizin, tüm Müslüman âleminin, ayrıca huzur ve güvenliğimizi sağlayan Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri mensupları ile Güvenlik Kuvvetleri mensuplarının, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ve tüm şehit aileleri ile gazilerimizin Mübarek Kurban Bayramını umut, inanç ve en içten duygularımla kutlar, daha nice mutlu ve güzel bayramları hep birlikte karşılamayı temenni ediyorum.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık