Ana Sayfa Yurt Başbakan'ı Başbakan teselli etti

Başbakan'ı Başbakan teselli etti

Başbakan Erdoğan geleceğin teminatı çocukları kabulunde yaptığı konuşmasında güveninin tam olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 23 Nisan 2013 Salı 14:19
Başbakan'ı Başbakan teselli etti

93. yıl dönümünde ilk başkanlık görevini de üstlenen Gazi Mastafa Kemal'i kurtuluş savaşının tüm şehitlerini rahmetle yağdederek çocukları kabulündeki konuşmasında başlayan Recep Tayyip Erdoğan; "Sizler büyüyecek geleceğin doktorları, mühendisleri, iş adamları, çalışanları olarak Türkiye'ye çok büyük hizmetler kazandıracaksınız.  Sizlerin en iyi eğitim alması için Türkiye'nin tüm gelişmiş imkanlarını sizler için hükümet olarak, bakanlıklar olarak gece gündüz gayret gösteriyoruz. Sizlere yeni okullar kazandırmak, derslikler hazırlamak okullarımıza yeni teknolojiler getirmek tablet bilgisayarlarla donatılmış yapılarla sizleri geleceği taşımak istiyoruz. Öğretmenlerinizi yeni imkanlara ve daha modern olanaklar sağlamak ve bu konuda her hangi maddi bir külfetten kaçınmamak için adımlar atıyoruz sizin de sizin için seferber ettiğimiz imkanları görüp sizlerinde daha başarılı olmasını yürekten istiyoruz.

DÜNYA'DA GİDECEK OKULU OLMAYAN ÇOCUKLAR VAR

BAşbakan Erdoğan, Başbakanlıkta kabul ettiği çocuklara hitaben yaptığı konuşmasında dünyada gidecek okulu olmayan çocukların olduğunu söyleyerek; "şunu bilin istiyorum sevgili çocuklar dünyada öyle çocuklar var ki sizin sahip olduğunuz imkanlara sahip değiller ayakkabıları, kıyafetleri, hatta gidecek okulları dahi yok dünyada öyle kardeşleriniz varkı yiyecek ekmekleri, içecek suları yok size sağlanan imkanları kullanırken ihtiyaç sahibi arkadaşlarınızı düşünüp ona göre hareket etmenizi istiyorum. Eğer bugün biz o yüksek o ülkelerden farklı bir konumda isek eğer biz bugün bölgemizde demokrasisiyle parlayan bir yıldız gibiysek unutmayınız ki bu bizim gayretlerimizin neticesi olduğumuz kadar gazilerimiz ve aziz şehitlerimizinde hediyesidir" dedi.

İstiklal marşımızda "Sen şehit oğlusun incitme yazıktır atanı, verme dünyaları alsanda bu cennet vatanı" mısraları ile şehitlerimizin emaneti olan bu güzel vatanı en güzel şekilde dahada büyütmek için en önemli vazifenin çocuklara düştüğüne dikkat çeken Erdoğan,  gençlerin vazifeyi en iyi şekilde yerine getirileceğinden hiç kuşkusunun olmadığını belirtti.

ÇOCUK BAŞBAKAN'IN GÖZ YAŞLARI

Bir günlüğüne Başbakanlık koltuğuna oturan minik Nermin İrem Kocakalay,konuşması sırasında heyecanından dolayı gözyaşlarına hakim olmazken en büyük destekçisi makamı devraldığı Recep Tayyip Erdoğan oldu.

Başbakanlar Erdoğan ve Kocakalay'ın basının ve öğrencilerin sorularının cevaplanmasının ardından program kalem hediye edilerek sona erdi.

DEDİKODU'DAN İBARET

Çocukların gelecek yıl devlet idaresindeki makamlara oturulmayacağı sorusuna Başbakan Erdoğan: "o bir dedikodu" cevabını verdi.


.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık