Ana Sayfa Başbakan'ı yanıltıyorlar

Başbakan'ı yanıltıyorlar

BDP'li Hasip Kaplan, Başbakan Erdoğan'ın "Örgütün yüzde 85'i hala Türkiye'de" şeklindeki açıklaması için "Başbakanı yanıltıyorlar" dedi

Giriş Tarihi: 28 Haziran 2013 Cuma 16:50
Başbakan'ı yanıltıyorlar

KCK Şırnak davasını izlemek için Diyarbakır adliyesine giden BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Milletvekilleri Faysal Sarıyıldız ile Selma Irmak'ın da yargılandığı davada, yargısız infaz yapıldığını belirten Kaplan, PKK'lıların çekilme sürecinin devam ettiğini açıkladı.

Kaplan, şöyle dedi: "Çok açık söyleyeyim. Benim Şırnak'ta bilgim, duyumlarım yüzde 60'ın üstünde sınır ötesine geçiş var. Başbakanı fena yanıltıyor veya işletiyorlar. Yüzde 15 çekilme rakamı sayın Başbakanı müthiş bir yanıltmadır. Bunu ikinci aşamanın gereklerini yerine getirmeden kaçma bahanesi yapmamalı. Sayın Başbakan merak ediyorsa, bir gelsin bölgede gezdirelim. Beraber gezelim. Başbakan ve Kılıçdaroğlu'nu da davet ediyoruz gelsinler benim Şırnak bölgemde çok uzun bir Irak sınırı var. Ana muhalefeti de, iktidarı da gelip yerinde görsünler... Bir de halkı dinlesinler."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık