Ana Sayfa Gündem BAYBARS, BASIN MENSUPLARINI KOVDU!

BAYBARS, BASIN MENSUPLARINI KOVDU!

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Şehir Planlama Dairesi tarafından düzenlenen Gazimağusa – İskele – Yeniboğaziçi Bölgesi Emirname toplantısı başlamadan hemen önce, İçişleri Bakan Ayşegül Baybars, basın mensuplarını dışarı attı.

Giriş Tarihi: 30 Kasım 2018 Cuma 09:35
BAYBARS, BASIN MENSUPLARINI KOVDU!

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Şehir Planlama Dairesi tarafından düzenlenen Gazimağusa – İskele – Yeniboğaziçi Bölgesi Emirname toplantısı başlamadan hemen önce, İçişleri Bakan Ayşegül Baybars, basın mensuplarını dışarı attı.

İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Gazimağusa – İskele – Yeniboğaziçi Bölgesi Emirname toplantısı Gazimağusa’dadünhalkı bilgilendirmek amacıyla Maraş MGA’da düzenledi.

BAYBARS: “SİZ BANA İLK TOPLANTIDA YARDIMCI OLMADINIZ, DIŞARI ÇIKINIZ”

Toplantı başlamadan hemen önce İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, basın mensuplarına “Siz bana ilk toplantıda yardımcı olmadınız. Bu nedenden dolayı görüntü ve fotoğraf alamazsınız. Kesin ve net, lütfen dışarı çıkınız” diyerek basın mensuplarını salonun dışına gönderdi.

FIRSATÇILAR YİNE KAPIDA…

Emirname hakkındaki görüş ve itirazların teslim edilmesi için belirlenen süre bugün dolacak.

Bu süreç içerisinde bazı emlakçı ve inşaat şirketinin emirnameyi gerekçe göstererek bazı vatandaşların arazilerini elinden değerinin altında toplamaya başladığı iddia ediliyor.

Baybars'ın dün akşamki toplantı sebebinin ise emirnamede sarı bölge kapsamına alınan Maraş bölgesini emirnamenin ne şekilde etkileyeceği ile ilgili olduğu öğrenildi.

Toplantı ile bölge halkının bilinçlendirilmesi ve fırsatçı emlakçılar ile inşaat şirketlerine karşı halkın bilinçli olmalarının sağlanmasının amaçlandığı bilgisi de mevcut.

(K.POSTASI)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık