Ana Sayfa BBP İhsanoğlu'nu destekleme kararı aldı

BBP İhsanoğlu'nu destekleme kararı aldı

BBP, merhum liderleri Muhsin Yazıcıoğlu'nun açık beyanına rağmen kemiklerini sızlatacak bir karar aldı. Üstelik Destici bu kararı, Muhsin Yazıcıoğlu için aldıklarını söyleyerek adeta alay etti.

Giriş Tarihi: 16 Temmuz 2014 Çarşamba 16:03
BBP İhsanoğlu'nu destekleme kararı aldı

BBP, merhum liderleri Muhsin Yazıcıoğlu'nun açık beyanına rağmen kemiklerini sızlatacak bir karar aldı. Muhsin Yazıcıoğlu'nun ruhunu incitecek kararı açıklarken Destici, kararı Muhsin Yazıcıoğlu için aldıklarını söyleyerek büyük bir riyakarlığa imza attı. Muhsin Yazıcıoğlu, Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı adayı iken CHP tarafından önüne konulan sorunlara isyan ederek "Ey CHP sen bela mısın" demişti.

Merhum Yazıcıoğlu'nun gerçek dava arkadaşları ise şu an Erdoğan'ın yanında. Yazıcıoğlu'nun yakın dostu ve dava arkadaşı Ahmet Yenilmez de Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığını desteklemek için davette hazır bulunmuştu. Erdoğan'ın seçim şarkıları ise eski bir BBP'li olan Uğur Işılak tarafından yapılıyor.

Destici'nin açıklamaları da artık BBP'nin gerçek BBP'lilere ait olmadığını gösteriyor. BBP yönetimi aldığı bu kararla yok denecek kadar az olan oylarını küllen yok etmiş olacak. BBP'de yönetim ile tabanın farklı düşündüğü tüm siyasi çevrelerce biliniyor.YAZICIOĞLU'NUN VEFATINDA 'İYİ BİLMEZDİK' KAPAK HABERİ YAPAN TÜRK SOLU DERGİSİ DE EKMEL BEY'İ DESTEKLİYOR

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun yaşaması durumunda şiddetle karşı çıkacağı düşünülen Gezi Parkı olaylarını desteklemek için Gezi Parkı ve İstiklal Caddesi'ne giden Ekmeleddin İhsanoğlu, burada merhum Yazıcıoğlu'nun vefatında kapak haberi olarak "İyi bilmezdik" başlığını kullanan aşırı milliyetçi Türk Solu dergisini eline alarak poz vermişti. Büyük Birlik Partisi'nin Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek verme kararı ve üstelik bu kararı Muhsin Yazıcıoğlu için aldıklarını ifade etmeleri Muhsin Yazıcıoğlu'nu sevenleri de üzdü.

İLGİLİ HABER: EKMEL BEY'İN TÜRK SOLU POZUBBP'DEN YAPILAN AÇIKLAMA

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin yetkili kurullarında yaptıkları istişare neticesinde Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nu destekleyeceklerini bildirdi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınadı ve hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi.

Destici, Türkiye'nin, İsrail'in saldırılarını durdurması konusunda uluslararası örgütleri toplantıya çağırmasını ve İsrail'e nota vermesini istedi.

Cumhurbaşkanı seçimi konusunda da Destici, her siyasi partinin aday göstermesinin yasayla engellendiğini, sadece Meclis'te grubu olan siyasi partilerin aday çıkarabildiğini belirtti. Bu nedenle hangi partiden aday gösterildiğine bakmaksızın cumhurbaşkanı olacak adayın duruşu ve vaatleriyle ilgilendiklerini söyledi.

Destici, öncelikle cumhurbaşkanının herkesi ve her kesimi kucaklayacak, 70 milyonun cumhurbaşkanı olabilecek bir kişi olması gerektiğini vurgulayarak, istedikleri cumhurbaşkanının özelliklerini şöyle sıraladı:

"Mevcut anayasaya, parlamenter sistemin kurallarına, prensiplerine ve teamüllerine sadık, milliyetçi, maneviyatçı, demokrat, hukukun üstünlüğüne tam olarak teslim olabilecek, merhum şehit genel başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu ve onunla birlikte hayatını kaybeden arkadaşlarımızın hukukuna sahip çıkacak, hadisenin tüm yönleriyle aydınlatılmasını ve sorumlularının hukukun önüne çıkartılarak hak ettikleri cezayı almalarının sonuna kadar takipçisi olacak ve bunun sözünü net ifadelerle verecek bir cumhurbaşkanı.

Çözüm süreci adı altında çözülme ve ayrışma sürecini durduracak, tek vatan, tek devlet, tek millet, tek dil, tek bayrak ülküsünden asla taviz vermeyecek, tüm dünya ile ülkemizi barıştıracak, komşu coğrafyamızda kan ve gözyaşının sona erdirilmesine öncülük yapacak, dış Türkler davasına sonuna kadar sahip çıkacak, samimi olarak yeni, sivil ve demokratik bir anayasanın öncülüğünü yapacak, ülkemizde giderek derinleşen kamplaşma ve ayrışmayı ortadan kaldıracak, uzlaşma kültürünü esas alarak toplumda barış ve sevginin oluşmasına öncülük edecek bir cumhurbaşkanı."

Destici, cumhurbaşkanının aynı zamanda anayasal kurumlar arasındaki iş birliği ve uyumu en üst düzeyde tutacak bir kişi olması gerektiğine dikkati çekti.

Cumhurbaşkanı seçiminde destek verecekleri adayı partinin tüm yetkili organlarınca ortak uzlaşma çerçevesinde belirlediklerini ifade eden Destici, bu doğrultuda Ekmeleddin İhsanoğlu'nu destekleyeceklerini bildirdi.

İLGİLİ HABER:
MUHSİN BAŞKANIN CHP'YE BAKIŞI
.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık