Ana Sayfa Yurt Bedeli ağır oldu

Bedeli ağır oldu

Esentepe’de silahlı soygun yapan Yaşar Yaman, İsmet Şahin ve Yusuf Bayraktar’a toplam 22 yıl hapislik verildi.

Giriş Tarihi: 13 Nisan 2013 Cumartesi 12:25
Bedeli ağır oldu

Ziya NASIFOĞLU


Esentepe’de 5 Ekim 2012 tarihinde Linda Woods ve Steven Graver’in kaldıkları eve girerek, ellerini ve ayaklarını bağlayıp silahlı soygun yaptıkları gerekçesiyle cezaevinde hükümsüz tutuklu olan Yaşar Yaman, İsmet Şahin ve Yusuf Bayraktar isimli sanıklar ağır ceza mahkemesinde yargılanarak suçlu bulundu.


İlk kez suç işleyen Yaşar Yaman 4 yıl, daha önce de benzeri sabıkaları bulunan İsmet Şahin ve Yusuf Bayraktar ise 9’ar yıl hapis cezasına çarptırıldı.


Girne Ağır Ceza Mahkeme heyeti adına kararı okuyan başkan Bahar Saner, sanıklar hakkında ağırlaştırıcı ve hafifleştirici tüm hususları değerlendirdiklerini söyledi.


Bahar Saner, soygunu önceden planlayıp bu amaçla araba kiralayan sanıkların, yüzlerine maske takıp soygun yapılan eve zorla girdiklerini söyledi. Saner, sanıkların ellerindeki kurusıkı tabancayı Linda Woods ve Steven Graver’e doğrulttuklarını ve plastik kelepçeyle ellerini bağlayarak eziyet ettiklerini ifade etti.

 

Tüm hususlar değerlendirildi


Saner, sanıkların müştekilerden fotoğraf makinası, nakit olarak 120 Sterlin nakit para ve kredi kartlarını aldıklarını belirterek, şifrelerini öğrendikleri kartlardan çeşitli dönemlerde 2 bin 300 TL ile 300 euro çaldıklarını kaydetti.


Saner, sanıkların olayda kullandıkları ithali ve kullanılması yasak tabanca ve mermileri Güney Kıbrıs’tan aldıklarını anlatarak, “Kimsenin yüzüne maske takıp, birinin evine girerek silah zoruyla tehdit edip ellerini kelepçeleme ve hırsızlık yapma hakkı olmadığını” söyledi.


Sanıkların müştekilerin kredi kartlarından defalarca para çekmelerinin ağırlaştırıcı bir husus olduğunu aktaran Saner, sanıkların suçlarını kabul etmesiyle de adaletin erken tecelli etmesine yardımcı olduklarını ifade etti.


Yaşar Yaman’ın işlenen suçun hazırlanmasında payının olmaması ve sabıkasının da bulunmaması nedeniyle ceza takdir edilirken diğer suçlulardan ayrıldığını anlatan Saner, Yaşar Yaman’a 4 yıl, daha önce de benzeri sabıkaları bulunan İsmet Şahin ve Yusuf Bayraktar’a ise 9’ar yıl hapislik cezası verdiklerini sözlerine ekledi.

 

Kıbrıs

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık