Ana Sayfa Eğitim Bekletilen öğretmen atamaları protesto edildi

Bekletilen öğretmen atamaları protesto edildi

Kamu Hizmeti Komisyonuna ataması yapılması için yetkisi verilen on öğretmenlik kadrosuna atama bekleyen öğretmenler, atamaların henüz yapılmamasından dolayı sorumlu tuttuğu Cumhurbaşkanlığı, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Başbakanlığı ile Kamu Hizmetli Komisyonu’nu protesto etti.

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2012 Perşembe 17:53
Bekletilen öğretmen atamaları protesto edildi

Komisyon binası önünde toplanan atama bekleyen öğretmenler, pankart açtı, bir öğretmen tüm adaylar adına hazırlanan bildiriyi okudu. Eyleme destek veren Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası adına da bildiri okundu.


Öğretmen Övgü Solyalı tarafından okunan bildiride, sorunun sadece işsiz kalan öğretmenlerin değil öğretmensiz kalan öğrencilerin ve velilerin de sorunu olduğunu belirtti.


Bildiride yargı süreci henüz tamamlanmayan Komisyon üyesi Mustafa Tokay’ın göreve devam etmesini gerekçe göstererek yetkisi alınan on kadro pozisyonu için atamaları yapmamasından dolayı KHK Başkanı Çetin Uğural, boş kadrolara geçici atama yapmaya çalıştığı gerekçesi ile Milli Eğitim Bakanlığı, Mustafa Tokay’ın görevde kalmasına onay vermesinden dolayı da Cumhurbaşkanlığı eleştirildi.


Bildiride, Bakanlık, KHK ve Cumhurbaşkanlığına sorunun aşılması için çağrıda bulunuldu.


KTÖS


Sendikanın Eğitim Sekreteri Mustafa Özhür tarafından okunan KTÖS bildirisinde ise UBP hükümeti, Türkiye AK Parti hükümetinin isteklerini yerine getirerek ülkede kaos yaratmakla suçlandı.


Hükümetin sorun çözmede becerisinin bulunmadığı savunulan bildiride, “Kamu Hizmeti Komisyonunda yaşanan imza sahteleme skandalının yargı sürecinin devam ettiği bu günlerde partisel menfaatler, kişisel ve siyasi çıkarlar uğruna takındıkları tavırlarla okullarımızı öğretmensiz bırakanlar ne sendikadır ne de velilerimizdir. UBP hükümeti, Cumhurbaşkanlığı ve Kamu Hizmeti Komisyonu’dur” denildi.Bildiride, Cumhurbaşkanlığı, Mustafa Tokay’ın görevde kalmasında ısrarcı olduğu gerekçesiyle eleştirildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

CUMHURBAŞKANLIĞI’NDA EĞİTİMCİLERLE TOPLANTI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık