Ana Sayfa Yurt Belediye başkanı ve 12 UBP meclis üyesinin istifasına son 11 gün

Belediye başkanı ve 12 UBP meclis üyesinin istifasına son 11 gün

BES, sendika ve LTB çalışanları olarak maaş, İhtiyat Sandığı ve Sosyal Sigorta yatırımlarıyla ilgili sorunlarının çözümlenmesini ve Lefkoşa’nın gerçek hizmete kavuşması için işlerine dönmek, hizmet vermek istediklerini belirtti.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2012 Salı 19:48
Belediye başkanı ve 12 UBP meclis üyesinin istifasına son 11 gün

Belediye Emekçileri Sendikası (BES), sendika ve Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) çalışanları olarak maaş, İhtiyat Sandığı ve Sosyal Sigorta yatırımlarıyla ilgili sorunlarının çözümlenmesini ve Lefkoşa’nın gerçek hizmete kavuşması için işlerine dönmek, hizmet vermek istediklerini belirtti.

 

BES Başkanı Savaş Bozat “Belediye Başkanı ve 12 UBP Meclis Üyesinin istifasına son 11 gün” başlığıyla yaptığı yazılı açıklamada, “Verilen taahhütler ve öneri paketinde 15 Aralığa kadar Belediye çalışanlarının greve çıkma ve işbaşı yapmama eylemi nedeni olan; İhtiyat Sandığı, Sosyal Sigorta primlerinin tamamlanması ve gününde maaş ödenememesi sorunlarını çözmenize son 11 gün” diyerek, İhtiyat Sandığı borçları, Sosyal Sigorta yatırımları ve çalışanın maaş garantisinin ne durumda olduğunu sordu.

 

Bozat şunları kaydetti:

 

“BES ve üyeleri olarak, daha önceden de açıkça kamuoyuna basın yoluyla bildirdiğimiz yapılandırmayı yapmak için rahat çalışabilme olanağını ve güvencesini vermemize rağmen, bugüne kadar hangi çözüm üretildi ve ne aşamadadır? Bilmek istiyoruz. Niye LTB’ne gelip çözmüyorsunuz?

 

Size güvence veriyoruz. Biz BES ve üyeleri olarak maaşlarımızın, İhtiyat Sandığı, Sosyal Sigorta yatırımlarımızın çözülmesini ve Lefkoşa’nın gerçek hizmete kavuşmasını, işimize dönmek, hizmet vermek istiyoruz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık