Ana Sayfa Yurt Belediye kördüğüm

Belediye kördüğüm

UBP’li 12 meclis üyesi ile BES arasında yapılan ve oldukça hararetli geçen toplantıdan da bir sonuç çıkmadı.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2012 Perşembe 08:04
Belediye kördüğüm

Ali CANSU

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) sorunların aşılması için dün Belediye Emekçileri Sendikası (BES) ile UBP’li Lefkoşa Belediye Meclisi üyeleri arasında gerçekleşen toplantıdan da bir sonuç çıkmadı.


Belediye Sarayı’nın dördüncü katındaki toplantı odasındaki görüşme 13.40’da başladı. Toplantıya, BES adına Başkan Savaş Bozat ile yönetim kurulu ve Özer Kadıoğlu başkanlığında UBP’li 12 Meclis üyesi katıldı.


UBP’li üyeler BES’e bazı öneriler sundu ancak sendika kendi önerilerinin kabul edilmemesi halinde grevin devam edeceğini belirtti.


1.5 saat süren ve oldukça hararetli geçen toplantıda zaman zaman sendika üyelerinin sinirli bir şekilde dışarıya çıkmaları dikkat çekti.


Daha sonra sendika üyeleri önerilerini sundu. Ardından değerlendirmeleri için meclis üyelerini toplantı odasında yalnız bıraktı. Meclis üyeleri toplantı sonunda açıklama yapmayacaklarını belirtti.


Toplantının ardından bir açıklama yapan BES adına Başkan Başkan Savaş Bozat, söylediklerinin arkasında duracaklarını söyledi.


Maaşların gününde ödenmesi, İhtiyat Sandığı ve Sosyal Sigorta yatırımlarının sorununun giderilmesi halinde iş başı yapacaklarını Meclis üyelerine aktardıklarını söyleyen Bozat, “Ancak, meclis üyeleri bize 15’ine kadar bir süre istedi. Bu süre içerisinde belediyede işe başlamamızı önerdi. Meclis üyelerinin yapacakları yapılandırmanın içi boş ve başkanlarına güveni yoktur” dedi.

 

Ya giderler ya kalırlar

 

Bugüne kadar kendilerine iki öneri geldiğini kaydeden Bozat, 8 Kasım’da Cemal Bulutoğluları’ndan, 11 Kasım’da ise 12 meclis üyesinden altında imzaları olmayan öneriler geldiğini kaydetti.


Lefkoşa halkının başına ne geldi ise Cemal Bulutoğlulları nedeni ile geldiğini iddia eden Bozat, “Ya, çözerler ya giderler. Biz eylemimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu üç sorun çözülene kadar devam edeceğiz” dedi.


Belediye as başkanın kendilerine, “Belediye Başkanı’nın imza yetkisini elinden alacağız” dediğini söyleyen Bozat şöyle devam etti:


“Yasal yetkisini Belediye Meclisi kararı ile alacaklarmış. Bu adamlar ve kadınlar ne durumda olduklarını kendiler de bilemez herhalde.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık