Ana Sayfa Dünya Benli: Gönyeli halkı her hizmeti hak ediyor

Benli: Gönyeli halkı her hizmeti hak ediyor

28 belediyeden birçoğu sorunlarla boğuşurken, Gönyeli Belediyesiiseyatırımlarıyla farklı bir yerel yönetim anlayışı sergiliyor

Giriş Tarihi: 26 Şubat 2018 Pazartesi 12:00
Benli: Gönyeli halkı her hizmeti hak ediyor
Gönyeli’nin hedefleri büyük 28 belediyeden birçoğu sorunlarla boğuşurken, Gönyeli Belediyesiiseyatırımlarıyla farklı bir yerel yönetim anlayışı sergiliyor      

 Kazım DENİZCİ

KKTC’de faaliyet gösteren 28 belediyeden birçoğu yıllarca uygulanan yanlış politikaların sonucu bugün Dipkarpaz Belediyesi gibi kapıya kilit vurma tehlikesiyle karşı karşıya. Gereksiz istihdamdan, çar çur edilen kaynaklara varan bir dizi hatanın sonucunda bugün büyük sıkıntılar yaşayan belediyelerin yanında kent kaynaklarını doğru ve akılcı kullanıp farklı bir yol izleyen belediyeler de söz konusu. Gönyeli Belediyesi bunlardan biri.

Gönyeli Belediye başkanlığını yıllardır başarıyla yürüten, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, belediyecilikte kazandığı deneyime kararlı ve istikrarlı duruşunu da ekleyince ortaya hızla çağdaş bir kente dönüşen Gönyeli çıkıyor.

Benli: Gönyeli halkı her hizmeti hak ediyor

Ahmet Benli bugüne kadar yaptıklarını ve bundan sonraki hedeflerini, “Gönyeli halkı her hizmeti hak ediyor” sözleriyle özetliyor.

Benli, yol haritasıyla ilgili ise şu mesajları veriyor:

“Belediyemizin var olma sebebini ifade eden misyonumuz; hizmetlerimizi adaletli, kaliteli, gelişime açık, verimli ve etkili bir yönetim anlayışı ile sunmak. Uyguladığımız projelerimizle Belediyeciliği alışılmış beklentilerin ötesine taşımak, daha iyi hizmeti, daha hızlı, daha yaygın, daha verimli ve daha ekonomik nasıl sunarız?" sorusuna cevap aramak. Çalışanımızın gelişim ve vizyonu için her türlü desteği sağlamak. "Yaşanabilir" olmanın da ötesinde ayrıcalıklı ve çağdaş bir "Kent yaşamı" yaratmak adına kalıcı çözümler üretmek. Yapılan uygulamalar, belirlenen hedeflerle, gelişen, büyüyen, güzelleşen Gönyeli'yi huzurlu insanların yaşadığı bir kent haline getirmektir.”

Cadde düzenleme projeleri

Bu arada, kent genelinde başlatılan cadde düzenleme projeleri çalışması Belediye Bulvarında devam ediyor. Proje kapsamında kanalizasyon yapım çalışması, yağmur suyu drenaj hattı çalışması, telefon ve elektrik alt yapı işleri, engelli uyumlu kaldırım düzenleme çalışmaları, oto park yapımı ve bisiklet yolu yapım çalışmaları aralıksız sürüyor.

Gönyeli İlkokulu’nun çehresi değişecek

Öte yandan, Gönyeli İlkokulu’nun Avrupa standartlarında çağdaş bir yapıya ulaştırılması için yeni bir adım atıldı. Gönyeli İlkokulu’nun planları yeniden tasarlanarak ek dersliklerin yapımına başlandı.                                                  Yaklaşık 3 bin 400 metre kare kapalı alana sahip yeni derslikler tamamlandığı zaman toplamda 5 bin 700 metre kare büyüklüğünde kapalı alana sahip bir okul kampüsü ortaya çıkacak. İnsana yatırımın çağdaş bir gelecek için önemine dikkat çeken Ahmet Yalçın Benli, yeni dönem hedefleri olan çevre ve insana yatırım ile hizmet kalitesinin artırılmasına yoğunlaştıklarını belirtti.

Bu proje ile birlikte okul tam teşekküllü bir kampüs haline gelecek. Proje, toplamda 24 derslik, 2 İngilizce dil laboratuvarı, 2 müzik dersliği, 2 resim dersliği, 1 bilgisayar dersliği, müdür ve sekreter, 2 müdür muavin odası, öğretmenler odası, ilk yardım odası, kafeterya ve konferans salonunu içeriyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık