Ana Sayfa Yurt BES greve devam dedi

BES greve devam dedi

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) belediye meclisinin geçtiğimiz akşam Başkan Cemal Bulutoğluları ve 12 UBP’li meclis üyesi ile yaptığı toplantının ardından LTB çalışanlarına sundukları önerileri değerlendirmek için dün, BES LTB çalışanları ile KTAMS’da bir toplantı gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2012 Cumartesi 14:53
BES greve devam dedi

Çalışanlar oybirliğiyle referanduma gitmeme kararı aldı. Bunun ardından BES Başkanı Savaş Bozat basına açıklama yaparak UBP’li 12 meclis üyesinin sunduğu önerileri reddederek, iş başı yapmama eyleminin devam edeceğini açıkladı.

 

BES Yönetim Kurulu, geçtiğimiz akşam gerçekleşen belediye meclisi toplantısında LTB çalışanlarına sunulan önerileri çalışanlarla değerlendirmek için dün KTAMS’da toplantı gerçekleştirdi. BES Yönetim Kurulu dünkü toplantıda, 12 UBP’li meclis üyesinin çalışanlara sundukları önerileri bugün referanduma götüreceklerini açıkladı, çalışanlar bunu oybirliğiyle reddetti. Bunun üzerine sendika, çalışanların aldıkları karara uyarak bugün yapılacağı açıklanan referandum kararını geri aldı. Savaş Bozat, Başkan Bulutoğluları ve UBP’li 12 meclis üyesinin sunduğu önerileri reddederek iş başı yapmama eylemine devam edeceklerini açıkladı.

 

ÖNERİLER NEYDİ?


Geçtiğimiz akşam gerçekleştirilen LTB belediye meclisi toplantısında 12 UBP’li meclis üyesinin aldıkları karalar doğrultusunda, çalışanlara sunulan öneriler çalışanların Pazartesi günü iş başı yapmaları halinde, ilk gün bayramlık ve 15 günlüklerini, ayın 12-13 gibi 13. maaşlarını, ay sonu da Aralık ayı maaşlarının ödenmesi şeklindeydi.

 

 

BOZAT: “İSTİFA ETMEDİKLERİNE GÖRE MUHATAPLARIMIZ BAŞKAN VE MECLİS ÜYELERİDİR”


Öte yandan YENİDÜZEN’in ulaştığı BES Başkanı Savaş Bozat, gelinen bu noktada muhataplarının kim olacağı sorusuna, “İstifa etmediklerine göre, Belediye Başkanı ve meclis üyeleri” cevabını verdi. Esas muhatabın meclis üyeleri olduğunu da vurgulayan Bozat “Ama ilk adımı Başkanın atması lazım” dedi. Bundan sonraki süreçte de eylemlerine devam edeceklerini söyleyen Bozat, “Her gün belediye önündeyiz ama zaman zaman sürprizler olabilir” dedi. Bugün alınan kararla ilgili olarak, çalışanların uygun görmediği bir şeye onay vermeyiz diyen Bozat, çalışanların bu kararı oybirliğiyle aldıklarını yönetim kurulu olarak kendilerine bu karara uymak düştüğünü belirtti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık