Ana Sayfa Yurt BES toplu istifa çağrısında bulundu

BES toplu istifa çağrısında bulundu

BES Başkanı Savaş Bozat, Bulutoğluları ve meclis üyelerini 31 Ekim Çarşamba günü saat 14.30’da topluca istifa etmek üzere Belediye Sarayı’nda toplantıya davet etti.

Giriş Tarihi: 30 Ekim 2012 Salı 12:37
BES toplu istifa çağrısında bulundu

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) çalışanlarının örgütlü olduğu Belediye Emekçileri Sendikası (BES), Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları ve Belediye Meclisi Üyelerini 31 Ekim Çarşamba günü topluca istifa etmek üzere saat 14.30’da toplantıya çağırdı.


BES Başkanı Savaş Bozat, yazılı açıklamasında, çalışanların süresiz grevinin ikinci haftayı doldurduğunu kaydederek, çalışanlarını ödeyemez duruma düşen belediyenin ve Lefkoşa’nın halinin yürekler acısı olduğunu belirtti. Bozat, Lefkoşa halkının da vergi ödedikleri halde hizmetlerden yararlanamadıklarını ifade ederek, “hizmet götürenin de, alanın da şikayetçi olduğunu” kaydetti.


Açıklamasında “LTB’nin bu hale gelmesinde sorumsuz sorumlular” nitelemesiyle LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları,LTB Meclis Üyeleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, KKTC Hükümeti ve Başbakan İrsen Küçük”ün adlarına ve “suçlarına” yer veren Bozat, çalışanların ve Lefkoşa halkının önünün açılması ve kötü yönetimden kurtulması için yapılacak tek şeyin belediye başkanı ve meclis üyelerinin topluca istifa etmesi olduğunu öne sürdü.


BES Başkanı Bozat, LTB Başkanı Bulutoğluları ile meclis üyelerini, 31 Ekim Çarşamba günü saat 14.30’da “topluca istifa ve belediye meclisince onay” gündemiyle Lefkoşa Belediye Sarayı toplantı salonuna davet etti.
Bozat, Lefkoşa halkını, üyelerini ve basın mensuplarını da çağırdı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık