Ana Sayfa Yurt BES'e Rum işçilerden destek

BES'e Rum işçilerden destek

LTB çalışanlarına, Güney Kıbrıs'taki PEO'ya bağlı SIDIKEK Sendikası Genel Sekreteri Andonis Neofytou ve Yönetim Kurulu üyeleri destek verdi.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2012 Perşembe 09:26
BES'e Rum işçilerden destek

Belediye Emekçileri Sendikası dün de eylemlerine devam etti. Son olarak bir şok eylem gerçekleştiren ve Lefkoşa’nın ana caddelerine çöp boşaltan BES üyelerine, bu kez Güney Kıbrıs'taki PEO'ya bağlı SIDIKEK Sendikası Genel Sekreteri Andonis Neofytou ve Yönetim Kurulu üyeleri destek verdi.

 

 

Belediye Emekçileri Sendikası (BES)dün de eylemlerine devam etti. Son olarak bir şok eylem gerçekleştiren ve Lefkoşa’nın ana caddelerine çöp boşaltan BES üyelerine, bu kez Güney Kıbrıs'taki Peo'ya bağlı SIDIKEK Sendikası Genel Sekreteri Andonis Neofytou ve Yönetim Kurulu Üyeleri destek verdi. Sabah mesai saati ile birlikte Lefkoşa Türk Belediyesi önünde toplanan sendika üyeleri, burada Lefkoşa Belediye Orkestrasının müzikleri eşliğinde eylemlerini sürdürdü.

 

Peo'ya Bağlı Sıdıkek Sendikası Genel Sekreteri Andonis Neofytou ve Yönetim Kurulu üyelerinin destek verdiği eylemde, BES Başkanı Savaş Bozat’a 500 Euro’luk bir de destek çeki verildi. Çeki alan BES Başkanı Savaş Bozat, destek için bir teşekkürde bulunurken, hükümet yetkililerine ise “bizleri bu hale düşünenler utansın” şeklinde bir mesajda bulundu.

 

 

ELEKTRİK KESİLDİ


Peo'ya bağlı SIDIKEK Sendikası Genel Sekreteri Andonis Neofytou ve Yönetim Kurulu üyeleri, çalışanları selamlamak için sahneye çıkarıldı. Genel Sekreter Andonis Neofytou bir konuşma yapmak için mikrofonu aldı ancak o anda elektrikler kesildi. Elektriklerin kesilmesine öfkelenen Belediye çalışanları, elektriği polisin kestiği yönünde iddialarda bulundu.

 

 

NEOFYTOU: “TÜRK-RUM DİYE BİR ŞEY YOK, HEPİMİZ İŞÇİYİZ.”


Belediye emekçileri Sendikası ile sürekli olarak ortak projelerde bulunduklarını ifade eden Peo'ya bağlı SIDIKEK Sendikası Genel Sekreteri Andonis Neofytou, her zaman BES üyelerinin yanında oldukları mesajını verdi. Aylardır Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yaşanan süreci takip ettiklerini ifade eden Neofytou, dün de bu mücadeleye destek vermek amacı ile buraya geldiklerinin altını çizdi.

 

Neofytou, “Türk – Rum yok, hepimiz işçiyiz” sloganı ile sözlerini sonlandırdı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık