Ana Sayfa Sağlık BESİM, GÜÇ-SEN’İ KABUL ETTİ

BESİM, GÜÇ-SEN’İ KABUL ETTİ

Sağlık Bakanı Filiz Besim, Gümrük Çalışanları Sendikası’nı (GÜÇ-SEN) kabul etti.

Giriş Tarihi: 6 Kasım 2018 Salı 08:53
BESİM, GÜÇ-SEN’İ KABUL ETTİ

Bakanlıktan verilen bilgiye göre, Güç-Sen Başkanı Derviş Dağman görüşmede yaptığı konuşmada, Sağlık Bakanlığı ve insan sağlığını yakından ilgilendiren bir konuyu aktarmak için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade etti. Dağman, Gazimağusa Serbest Limanı’ndaki kirliliğin giderilmesi yanında gündemde olan yeni tesislerin kurulmaması için destek beklediklerini kaydetti. 

Dağman, aynı zamanda bugüne kadar kirli, stresli, düzensiz ortamlarda çalışan gümrük çalışanlarının tümünün takvime bağlanarak, devlet hastanelerinde sağlık kontrolünden geçirilmesini istediklerini ve önceliklerinin Gazimağusa gümrük çalışanları olduğunu belirtti.

BESİM: “İLGİLİ BAKANLIKLARLA İSTİŞARE EDECEĞİM”

Sağlık Bakanı Filiz Besim de, Güç-Sen’in sağlığa zararlı olduğu belirtilen limandaki kirliliğin giderilmesi ve yeni tesislerin kurulmaması yönündeki talepleri ilgili bakanlıklarla istişare ederek konuyu gündemine alacağını söyledi. 

Çalışanların sağlık kontrolü konusunda Sağlık Bakanlığı’nın sorumlu olduğunu dile getiren Besim, iş yeri hekimliği konusunda çalışmaları olduğunu, toplum sağlığını kontrol altına almak için risk grubunda çalışanlara yönelik sağlık kontrolleri yapıldığını ve bu konunun büyük önem taşıdığını vurguladı. 

Besim, gümrük çalışanlarının da düzenli kontrollerinin yapılması için bölge hastanelerinde ve Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nde gerekli organizasyonların yapılacağını belirtti. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık