Ana Sayfa Yurt Besle kargayı oysun gözünü

Besle kargayı oysun gözünü

Birçok kez misafir olup yemek yediği evi güpegündüz soymak isteyen hırsız, ev sahibi tarafından tarlada yakalandı.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2012 Salı 08:34
Besle kargayı oysun gözünü

Rahme ÇİFTÇİOĞLU


Değirmenlik’e bağlı Düzova köyünde dün güpegündüz bir hırsızlık girişimi oldu. Daha önce birçok kez misafir olup yemek yediği evi soymak isteyen hırsız, ev sahibinin evde olma ihtimalini hesaba katmayınca kıskıvrak yakalandı.


Olay dün sabah saat 08.00 sıralarında meydana geldi. Düzova’da lastikçi dükkanı olan Mahmut Yılmazoğulları işe gitmek için evden çıktı. Eşi Ayşen Eylen ise rahatsız olduğu için evde kaldı.


Yatak odasında dinlendiği sırada odanın kapısının açılmasıyla uyanan Eylen, gelenin eşi olduğunu zannetti, seslendi ancak cevap alamadı.


Kapının hızla kapandığını belirten Ayşen Eylen, “Evde yabancı biri olduğunu anladım, telefona sarıldım ve hemen eşimi aradım” dedi.


Eşine telefonla ulaştığında hırsızın henüz evden çıkmadığını ifade eden Eylen, “Yüzünü görmedim, basamaklardan inerken arkasını gördüm. Evden çıkar çıkmaz koşmaya başladı. Eşimi yeniden aradım. Hırsızın tarlada koştuğunu söyledim, yönünü tarif ettim” diye konuştu.


Yaşananları KIBRIS’a anlatan ev sahibi Mahmut Yılmazoğulları ise eşine zarar gelmemesinin büyük şans olduğunu söyledi ve şunları dile getirdi:


“Dükkanda arkadaşımla kahve içerken telefon çaldı. Arayan eşimdi. Evde birinin olduğunu söyledi. Arkadaşımı da alıp hemen arabaya atladım. Yine telefonum çaldı. Eşim bu kez hırsızın güneye doğru kaçtığını söyledi. Arkadaşımı yolda indirdim, hırsızın önünü kesmesini istedim. Ben de arkadan gittim. Onu tarlada kıskıvrak yakaladık.”


Hemen Değirmenlik Karakolu’na haber verdiklerini anlatan Mahmut Yılmazoğulları, hırsızlık için eve giren Halil Çimen’i yakından tanıdığını söyledi.


Türkiye’den gelen Halil Çimen’in yaklaşık 10 yıldır Düzova’da kaldığını ve şu an bir şirkette kaynakçı olarak çalıştığını ifade eden Mahmut Yılmazoğulları şunları ekledi:


“Halil, işçilerimin kaldığı evde kalıyordu. Ondan hiçbir ücret de talep etmiyordum. Onu birçok kez evimde yedirdim içirdim. ‘Garibandır’ dedim yardım ettim. İnsanlar demek ki borçlarını böyle ödüyor. Anladım ki bu hayatta kimseye güven olmaz.”

 

Şok oldum

 

Halil Çimen’in işe gitmek için her sabah evlerinin önünden geçtiğini de aktaran Yılmazoğulları şunları dedi:


“Arabayı garajda görmeyince işe gittiğimizi düşündü, cesaretini topladı ve eve garaj kapısından girdi. Onu tarlada yakaladığımızda gerçekten şok oldum. Tanıdığımız birinin bunu bize yapmasını beklemiyordum. Çok utandı. Polis gelip onu alana kadar tek bir kelime dahi konuşmadı.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık