Ana Sayfa Dünya Beyaz saray gene saçmaladı

Beyaz saray gene saçmaladı

Beyaz Saray tarafından Kalın-McMaster görüşmesiyle ilgili, "Terörle mücadeleyi genişletecek yöntem arayışı ele alındı" denildi.

Giriş Tarihi: 12 Şubat 2018 Pazartesi 08:00
Beyaz saray gene saçmaladı
Beyaz Saray'dan flaş açıklama...

Beyaz Saray tarafından Kalın-McMaster görüşmesiyle ilgili, "Terörle mücadeleyi genişletecek yöntem arayışı ele alındı" denildi.

 

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, dün ve bugün İstanbul'u ziyaret eden ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Korgeneral H.R. McMaster ile görüştü.

Cumhurbaşkanlığı kaynakları tarafından yapılan bilgilendirmede, Türkiye ve ABD'nin uzun vadeli stratejik ortaklık ilişkilerinin teyit edildiği ve iki ülkenin öncelik ve hassasiyetlerinin ele alındığı belirtildi.

Görüşmede ayrıca, öteden beri müttefik olan Türkiye ve ABD arasındaki ilişkiler, ortak stratejik sınamalar ve bölgesel gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulduğu dile getirildi.
Bu çerçevede, ikili ilişkileri olumsuz etkileyen konuların detaylı biçimde ele alındığı ve terörizmin her çeşidiyle ortak mücadelenin geliştirilmesinin yollarının araştırıldığı kaydedildi.

Kalın-McMaster görüşmesi ile ilgili Beyaz Saray'dan da açıklama yapıldı.

Açıklamada, 'Görüşmede, terörle mücadeleyi genişletecek yöntem arayışı ele alındı.' ifadesine yer verildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

BREXİT KAOSU İNGİLİZ HALKINI BÖLDÜ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık