Ana Sayfa Gündem "Bİ'ÇARE BULUN! BİÇARE OLMAYIN"

"Bİ'ÇARE BULUN! BİÇARE OLMAYIN"

Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği, yaptığı açıklamayla yaşadıkları sorunlara dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 22 Ekim 2018 Pazartesi 19:11
Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği, yaptığı açıklamayla yaşadıkları sorunlara dikkat çekti.

Açıklama şöyle:

"Nisan ayından beridir, her platformda yapıcı ve olgun bir biçimde sürdürdüğümüz mücadelemiz maalesef hükümet edenler tarafından ve özellikle Tarım Bakanımız tarafından herhalde yanlış anlaşılmıştır.

Yaşanan Kuraklığın ülkemizin  en büyük sorunu olduğunu defalarca dile getirmiş olmamıza, gerekli çalışmaların vakit kaybetmeden yapılması gerektiğine ve son güne bırakılmadan, üreticinin mağdur edilmemesi gerektiğini diyalog yolu ile anlatmaya çalıştık. Ancak Sayın Bakan ve Hükümet bu konularda ne kadar geniş yürekli bir türlü anlam veremiyoruz. Üreticinin içinde bulunduğu durumu anlatmak için Bakanlığı basmak, bağırmak, ve kavga mı etmek gerekiyor ? Eğer arzu edilen oysa biliniz ki artık dayanacak gücümüz ve sabrımız kalmadı. 

Bu hükümet kurulurken “çalışır yaparız” sloganı ile yola çıkmış  ancak icraatları ile tarihte “yok hükümeti” olarak anılacaktır.

Yaşanan döviz krizine “çaremiz yok”

Kuraklık çalışmalarına “merağımız yok”

Kuraklık tazminatına “bütçemiz yok”

Destek ödemelerine “paramız yok”

Ülkenin ayakta kalması için “ışık yok”

Halktan gelen sese ne kadar kulak tıkayacaksınız! Üreticiden gelen sese ne kadar kulak tıkayacaksınz !

“yok hükümetine” bundan sonra tolerans “yok”

Bütün çalışmalar tamamlanmış olmasına rağmen, kuraklık ödemeleri için Tarım Sigortasının kasasında üreticinin kendi parasını ödemek için daha ne bekliyorsunuz ? Tam 20 gündür kapalı kapılar ardında yapılan toplantılardan bir türlü sonuç çıkmıyor. Ne tazminat miktarı onaylandı ne ödeme tarihi. Bizzat Tarım Bakanı kendisi 19 Ekim’de ödeme sözü verdiği kuraklık tazminatlarını ödeyemeyince “sözüm havada kaldı” diyor. Sözünüz havada kaldı da siz nerdesiniz ?

Ayaklarınız olsun artık yere bassın! Bu üreticiyi dilenci sanmayınız. Siz memur olabilirsiniz ancak üretici bu işten ekmek yiyor Sayın Bakan!

Ağustos tada uyarmıştık! Uyuma diye!Karınca gibi çalışması gerekirken  Ağustos’ta saz çalıp oynayan şimdi karıncadan merhamet beklemesin!

Bundan sonraki adım Çiftçinin Lefkoşa’ya gelmesi ise, gelelim! Biz gelelim gelmesine de siz o zaman nereye gideceksiniz. Yoksa biz geldik diye siz Lefkoşa’ya gelmeyecekmisiniz?

Artık “bir çare bulun” ! Bulamıyorsanız bırakın edebiyatı ve çare bulabilecek olan bulsun!

Naçizane tavsiyemiz “Bi-çare bulun” ! “Biçare” olmayın!"

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

"KIBRIS ÜZERİNE OYUNLAR OYNANIYOR"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık