Ana Sayfa Mizah Bingöl havalimanına kavuştu

Bingöl havalimanına kavuştu

Açılışı Başbakan yaptı. Uçak seferleri Cumartesi günü başlıyor.

Giriş Tarihi: 12 Temmuz 2013 Cuma 23:38
Bingöl havalimanına kavuştu

Başbakan Erdoğan ve bazı bakanların katılımıyla Bingöl'de yapımı tamamlanan havaalimanının açılışı yapıldı. Bingöl'e uçak seferleri Cumartesi başlıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bazı bakanlar hava alanı açılışı için Bingöl'deydi. Binlerce vatandaşın katılımıyla Bingöl de havalimanına kavuştu.

Bingöl'e ilk sefer Cumartesi günü İstanbul'dan başlayacak. İlk aşamada haftanın 3 günü seferler olacak.

Bingöl Havalimanından Ankara İzmir ve Antalya'ya ise aktarmalı uçuşlar yapılacak.

Havalimanı çevre illeri de büyük şehirlere bağlaması açısından büyük öneme sahip. Açılış törenine katılan Bingöl milletvekili ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz havalimanı sayısının daha da artacağını söyledi.

Bakan Yılmaz, "Burası çevre illeri de bağlaması açısından önemli bir kırılma noktası oldu. Sırada Şırnak Cizre var, Hakkari Yüksekova var, Iğdır'ı daha önce açmıştık. Kastamonu açılmak durumunda. Diğer taraftan Ordu Giresun denize havaalanı yapıyoruz. Geçmişte çok az sayıdaydı. Hava alanlarında rekabet yoktu, fiyatlar yüksekti. Vatandaşımız bu yolu kullanamazdı ancak şimdi harcı alem hale geldi" dedi.

Törene katılanlar arasında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Binali Yıldırım da vardı.

Yıldırım, şöyle konuştu:

"Bingöl gerçekten tarihi bir an yaşıyor. Bingöl de hava alanına sahip 51'inci ilimiz alarak tarihte yerini alacak. Hava alanı yaklaşık 2 milyon metre karelik bir alanda kurulmuş vaziyette. Pisti var, taksi yolu bağlantısı var, apronu var, terminali var. Burası 125 milyon Türk lirasına maloldu. 26 noktada hava alanı varken şimdi 51'e geldik. Önümüzdeki yıl başına kadar bu sayı 53'e çıkmış olacak."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık