Ana Sayfa Yurt Bir 50 yılı daha tolere edemeyiz

Bir 50 yılı daha tolere edemeyiz

Türkiye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ünal, Kıbrıs konusundaki yaklaşımlarının aynı olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2012 Çarşamba 14:29
Bir 50 yılı daha tolere edemeyiz

TC Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Selçuk Ünal, 2013 yılının Kıbrıs probleminde 50. yıl olacağına işaret ederek, "Bir 50 yılı daha tolere edemeyiz. Kıbrıs'ta karşılıklı olarak üzerinde anlaşılmış, adil ve kalıcı bir politik çözüm istiyoruz" dedi.


Twitter üzerinden Dışişleri Bakanlığı'na gönderilen soruları ilk kez İngilizce yanıtlayan Türkiye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ünal, Dışişleri Bakanlığı'nın sosyal medyayı daha aktif bir şekilde kullanmaya başladığını, bu sabah itibarıyla Twitter'daki takipçi sayılarının 175 bini aştığını belirtti.


Kıbrıs sorunu ile ilgili soru üzerine Ünal, Kıbrıs'ta, üzerinde müzakere edilmiş ve karşılıklı olarak anlaşılmış bir politik çözümü amaçladıklarını bildirdi.


"Türkiye'nin 'bir adım önde olmak' taahhüdü değişmedi" diyen Ünal, BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon'un çabalarını tamamen desteklediklerini kaydetti.


Anlaşmaya varma amacının sadece adadaki iki tarafın çıkarına değil, bütün ilgili tarafların çıkarına olacağını vurgulayan Ünal, "2004'teki Annan Planı'ndan beri, bir adım önde olma pozisyonumuz değişmedi" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık