Ana Sayfa Dünya Bir aile yangından yok oldu

Bir aile yangından yok oldu

Lefkoşa Dumlupınar bölgesinde önceki gün çıkan yangın sonucu kiralarında bulunan evin yanması sonucu kış ortasında sokakta kalan Aktaş ailesi, enkazı temizlemeye çalışıyor

Giriş Tarihi: 21 Şubat 2018 Çarşamba 12:52
Bir aile yangından yok oldu

Lefkoşa Dumlupınar bölgesinde önceki gün çıkan yangın sonucu kiralarında bulunan evin yanması sonucu kış ortasında sokakta kalan Aktaş ailesi, enkazı temizlemeye çalışıyor

Devrim DEMİR

Kaza sonucu evlerinde yangın çıkan Aktaş ailesi perişan durumda. Lefkoşa Dumlupınar’da Dere Yolu Sokak üzerinde Mehmet Aktaş’ın kirasında bulunan evde önceki gün yangın çıktı.

Çıkan yangın sonucu evdeki tüm eşyalar yandı, aile kış günü ortada kaldı. Aile bir yandan başlarını sokacak bir ev ararken diğer yanan evin tadilatının altından nasıl kalkacağını düşünüyor. Maddi olanaksızlıklar içerisinde olan aile, yardım bekliyor.

Geceyi hastanede geçirdiler Havadis, yangının ardından Aktaş ailesinin evine gitti. Bin TL kira ödedikleri evlerini yangında kaybeden gözü yaşlı anne Fatma Aktaş’ın tek tesellisi yangında yaralarla kurtulan evladı. Kış ortasında üstlerindeki kıyafetlerle sokakta kalan aile, geceyi hastanede geçirdi. Aktaş ailesi için Zeytin Ağacı Yardımlaşma Derneği devreye girdi,

Vakıflar İdaresi aile için harekete geçti. Kullanılmaz hale gelen evin sahibi ise, ailenin evi bir an önce eski haline getirmesi için talepte bulundu. Yük annenin omzunda 20 senedir ülkede olan ve vatandaş olamayan Aktaş ailesinin tüm yükü anne Fatma Aktaş’ın üzerinde. Eşi Mehmet Aktaş rahatsızlığı nedeniyle çalışacak durumda değil, anne Fatma Aktaş ise gecesini gündüzüne katarak evi için aldığı tüm eşyalarını önceki gün yangında kaybetti.

Aile başlarını sokacak bir ev ararken yanan evin tadilatı için de karar kara düşünüyor. Maddi olanaksızlıklar içerisinde olan aile, yardım bekliyor. Dernek devrede Kış ortasında ailenin yardımına önce Zeytin Ağacı Yardımlaşma Derneği yetişti. Dernek aile için harekete geçerken, evin tadilatı için malzemelerin bulunması için destek bekliyor.

Aktaş ailesine yardımda bulunmak isteyenler  bilgi için 0548-8372327 numarayı arayabilir. Aktaş: Allah evladımızı bize bağışladı Anne Fatma Aktaş, Havadis’e yaptığı açıklamada, yangından geriye adeta bir enkaz kaldığını ancak bu enkazın içerisinde can kaybı olmamasının bu kadar keder içinde sevindirici olduğunu söyledi. Yangın esnasında oğlunun da elinden yanarak yaralandığını söyleyen Aktaş, “Allah evladımı bize bağışladı. Onun canına bir şey olsaydı ben de yaşayamazdım” diye konuştu. “Doğmamış torunumun kıyafetleri beşiği yandı” Yangının bir kaza sonucu meydana geldiğini anlatan anne Aktaş, şunları söyledi:  “Kimse bile isteye evini yakmaz. Böyle olmasını kimsenin istemeyeceği gibi biz de istemezdik. Hepimiz perişan olduk. Kış günü evsiz barksız kaldık, ev içerisindeki tüm eşyalarımız yangın sebebi ile ciddi hasar gördü.

Kazayla bir yangın çıktı ama hepimiz perişan olduk. Gelinim bugün yarın torunumuzu dünyaya getirecek, doğmayan torunumuz için hazırladığımız tüm kıyafetler, beşiği yandı. Sevincimiz kursağımızda kaldı. Kıt kanaat biriktirdiğim para ile taksitlerini ödediğim halılarım da yandı ve tüm eşyalar. Şimdi oğlumun iki göz odasında kalıyoruz. Bu olanların altından nasıl kalkacağımızı bilemiyoruz.

 

Kaynak: Havadis

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

AY'A GÖNDERİLEN TOHUMLAR FİLİZLENDİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık