Ana Sayfa Kültür & Sanat Bir Limasol klasigi Suat's Kebap

Bir Limasol klasigi Suat's Kebap

Bilenler bilir... İngiliz Sömürge Dönemi, Kıbrıs Cumhuriyeti ve sonrasında, 1974 yılına kadar Limasol’da Lefteria Kalesinin köşesinde, Lozan otobüs şirketinin tam karşısında bir büfe vardı.

Giriş Tarihi: 6 Kasım 2012 Salı 15:52
Bir Limasol klasigi Suat's Kebap

Suat Dayı diye bilinen Suat NASIF’ın Büfesi. Kebapçı... Et şiş, Şeftali ve Ciğer kebabı yapıyordu. Limasol ve Baf köylerinden gelen vatandaşlarla birlikte Limasol’lu yurttaşların sık sık ugradığı bir kebapçı Suat Dayı. Günümüzün orta yaş ve üzeri insanlarının çok iyi hatırladığı özel bir kebap tadı.


Suat dayı 1974 yılından sonra göç ettiği Gazimağusa’da yılların geleneğini sürdürmek istedi ve Mağusa’da Acık Pazar yanında kebap büfesini açtı. Suat Dayı, kebabının lezzetini Mağusa'ya da taşıdı. Ancak rahatsızlığı nedeniyle kapatmak zorunda kaldı ve 1987 yılında vefat etti.


1949’da Suat Dayı ile Kıbrısın damak tadı serüvenine başlayan ve lezzeti konusunda iddialı olan dünün Suat Dayı’sı bugünün Suat’s Kebab’ı. Et şiş, Şeftali, tavuk şiş, Ciğer şiş, Köfte ve Ciğer tava çeşitleriyle artık evlere ve işyerlerine de kalitesini sunuyor.

 

Adres: Hastane yolu, Gazi Mağusa


Paket Servis: +90 542 851 51 74 - +90 533 851 51 74

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık