Ana Sayfa Yurt Bitkisel üretim çalışması yapılıyor

Bitkisel üretim çalışması yapılıyor

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, bakanlığının, aralık ayında “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bitkisel Üretim Çalıştayı”nı gerçekleştireceğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2012 Cuma 09:39
Bitkisel üretim çalışması yapılıyor

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Amcaoğlu bu konudaki açıklamayı, dün, öğretmenleri eşliğinde bir grup Yakın Doğu Koleji öğrencisini kabulünde yaptı. Öğrencilere 2014’de Türkiye’den gelecek suyla ilgili olarak bilgi veren Amcaoğlu, Bakanlığı’nın suyun gelmesiyle birlikte özellikle bitkisel üretimin geliştirilmesi yönünde çalışma yaptığını belitti.


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ağaçlandırmaya önem veren bir gençliğe sahip olduğunu, ülke gençliğinin bu yöndeki faaliyetlerini bakanlık olarak sürekli desteklediklerini anlatan Amcaoğlu, Yakın Doğu Koleji öğrencilerinin ağaçlandırma çalışmalarının son derece anlamlı olduğunu kaydetti. Yakın Doğu Koleji Koordinatörü Fırat Deniz ise, Yakın Doğu Koleji’nde çevre kolu oluşturulduğunu, kolejin kuruluşunun 20. yılı nedeniyle fidan dikimi gerçekleştirmek istediklerini ifade ederek, Amcaoğlu’ndan bu konuda destek istedi.

 

Deniz, ziyaretin anısına Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu’na plaket takdim etti. Bakan Amcaoğlu ise öğrencilere zeytin fidanı armağan etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık