Ana Sayfa Dünya Bitmeyen şehit hasreti

Bitmeyen şehit hasreti

"Ailesi, sevenleri, Küçük Kaymaklı Camiası ve TMT Mücahitler Derneği olarak, Şehit Hüseyin Ruso'nun kemiklerinin kalıcı olarak şehit düştüğü yerde toprakla buluşmasını istiyoruz"

Giriş Tarihi: 25 Aralık 2017 Pazartesi 11:07
Bitmeyen şehit hasreti

"Ailesi, sevenleri, Küçük Kaymaklı Camiası ve TMT Mücahitler Derneği olarak, Şehit Hüseyin Ruso'nun kemiklerinin kalıcı olarak şehit düştüğü yerde toprakla buluşmasını istiyoruz" •

"Bu isteğimiz yetkili makamlarca henüz olumlu bir kararla bütünleşmedi" • "Bu nedenle çok arzu etmemize rağmen 54. ölüm yıldönümü olan 25 Aralık'ta defin işlemini gerçekleştiremiyoruz" • "Şehit Hüseyin Ruso yüreğimizde hep yaşıyor"  Kıbrıs Türkü'nün varoluş mücadelesinin sembol isimlerinden şehit Hüseyin Ruso'nun ailesi, sevenleri, Küçük Kaymaklı camiası ve TMT Mücahitler Derneği'nin, Şehit Hüseyin Ruso'nun kemiklerinin kalıcı olarak şehit düştüğü yerde toprakla buluşmasını istedikleri belirtildi.

Şehit Hüseyin Ruso'nun ailesi adına Ahmet Ruso tarafından yapılan yazılı açiklamada,"Bu isteğimiz yetkili makamlarca henüz olumlu bir kararla bütünleşmedi. Bu nedenle çok arzu etmemize rağmen 54. ölüm yıldönümü olan 25 Aralık'ta defin işlemini gerçekleştiremiyoruz" denildi.Hüseyin Ruso'nun şehit oluşunun 54. yıldönümünde Ruso ailesi adına yazılı bir açıklama yaparak ailenin duygularını özetleyen Ahmet Ruso, "Bizler Ruso ailesinin devamını sağlayan kuşaklardanız. Ailemizin değerlerini sahiplenmek görevimizdir. Hüseyin Ruso, bizim aile değerlerimizde en önde ve en değerli olandır" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

“ABD BENİ ÖLDÜRÜP HÜKÜMETİMİ DÜŞÜRMEK İSTİYOR”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık