Ana Sayfa Yurt Bitsin artık bu çile

Bitsin artık bu çile

İçişleri Bakanlığı kırsal kesim arsası verirse, Çatalköy Belediyesi ve sponsorlar da Yıldırım ailesine ev yapacak.

Giriş Tarihi: 16 Kasım 2012 Cuma 08:51
Bitsin artık bu çile

Ziya NASIFOĞLU

 

Girne’ye bağlı Arapköy’de yaşayan Yıldırım ailesi zor günler geçiriyor. Yıkılmak üzere olan 2 odalı bir evde 3 çocuğunu büyüten Halil ve Turan Yıldırım çifti, daha iyi durumda olan başka bir eve taşındı, ancak bu kez de ev kirasını karşılamakta zorlanıyor.


Yıldırım ailesi, devletin kendilerine kırsal kesim arsası vermesi durumunda Çatalköy Belediyesi’nin kendilerine ev yapmaya hazır olduğunu söylüyor.


Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu da evin yapılması için hazır olduklarını belirterek, bürokrasiden şikayet ediyor.

 


Elektriğini kestiler, mumla yaşadı

 

Kalp hastası olduğu için çalışması sakıncalı olan 33 yaşındaki Turan Yıldırım, daha önce kirada oturdukları evlerini su bastığını, yıkılmak üzere olan evdeki tüm eşyaların zarar gördüğünü, bu nedenle daha iyi durumda olan bir başka eve taşınmak zorunda kaldıklarını söyledi.


Yeni taşındıkları evin kirasını ödemekte zorlandıklarını anlatan anne Yıldırım, “Daha önce oturduğum evden beni çıkarmak için her şeyi yaptılar. Elektriğimi kestiler, 1 seneye yakın mum ışığında yaşadım. Yıkılacak durumda olan evde 3 çocuğumu zar zor büyüttüm” dedi.

 

Hayvanları satarak ilaç alıyoruz

 

Anne Yıldırım, oğulları Gökhan’ın sağlıksız koşullar nedeniyle astım hastası olduğunu anlattı ve kendisinin de rahatsız olmasından dolayı eşinin hayvanlarını satarak ilaç paralarını karşılamaya çalıştığını kaydetti.


Maddi olarak zor bir dönemden geçtiklerine işaret eden Turan Yıldırım, seçim zamanı hatırlanmaktan ise çok şikayetçi.


Yıldırım, “Yıllardır bize arsa vereceklerini, belediyenin de ev yapacağını söylerler. Evimize gelerek, bize ümit verirler ancak daha sonra bizi görmezden gelirler. Kiramızı ödeyemiyoruz diye evden çıkarılabiliriz. O zaman çocuklarımla sokakta mı yatacağım?” diye dert yandı.

 

Evin sponsorları hazır

 

Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu ise bu konuda bürokrasiden şikayet etti.


Mehmet Hulusioğlu, Arapköy’de muhtaç olan kimselere verilebilecek kırsal kesim arsalarının tespit edildiğini ifade ederek, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’na arsa verilmesi konusunda müracaat ettiklerini anımsattı.


Kırsal kesim arsalarının toplu bir şekilde dağıtılmasından dolayı Yıldırım ailesine arsa verilme işleminin uzadığını anlatan Mehmet Hulusioğlu, “Arsa verilsin, gerek Çatalköy Belediyesi, gerekse bölgemizdeki otellerle kumarhaneler evin yapılmasına katkı koyacak. Bu sorunun biran önce çözülmesi için sürekli takipteyim” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık