Ana Sayfa Gündem "BİZİ ÖLDÜRMEK İÇİN GELDİLER"

"BİZİ ÖLDÜRMEK İÇİN GELDİLER"

Afrika gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şener Levent Londra’da katıldığı bir seminerde Türkiye’ye yönelik ağır suçlamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 3 Ekim 2018 Çarşamba 09:17

Afrika Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şener Levent, “Kıbrıslı Türklerin ne sorunları var ki garantöre ihtiyacı olsun” diye sordu. Ayrıca Türkiye’nin garantör olmaktaki ısrarının kendi menfaatine olduğunu ileri sürdü.
İngiltere’nin İşçi Partisi Kıbrıs Dostları Londra wood green Kıbrıs toplum merkezinde önceki akşam düzenlenen seminer, KKTC saati ile 21.00’de başladı.
Seminer ‘Britanyanın Kıbrıs Cumhuriyetine karşı geçmişte şimdiki ve gelecekteki anayasal sorumlulukları” başlığı altında gerçekleşti.
Afişteki “özgür, askeri işgalsiz birleşik Kıbrıs” yazısı dikkat çekti.
Seminere iki Kıbrıslı Türk’te katıldı.
Katılımcılar, Kıbrıs Üniversitesi politik tarih profesörü Niyazi Kızılyürek, Kıbrıs “Temsilciler Meclisi Üyesi” Anna Theologou,Frederick Üniversitesi hukuk departmanı başındaki doktor Christos Clerides, ve Afrika gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şener Levent oldu.
Yaklaşık 200 kişinin katıldığı etkinlikte Türkler de vardı.
Etkinlikte konuşan Şener Levent’in İngilizce bilmemesinden dolayı oğlu, babası için tercümanlık yaptı.
Levent konuşmasında “Kıbrıslı Türklerin ne sorunları var ki garantöre ihtiyacı olsun” diye sordu ayrıca Türkiye’nin garantör olmaktaki ısrarının kendi menfaatine olduğunu ileri sürerek, Kıbrıslı Türklerin menfaatini gözetmediğini iddia etti, Türkiye’nin aldığı alanları geri vermesi gerektiğini de savundu.

‘ERDOĞAN’I LEFKOŞA’DA MAHKEMEYE VERDİM’
Şener Levent, şunları söyledi:
“Türkiye Kıbrıslı Türklere neler yapabileceğini neler yaptığını ve daha neler yapabileceğini bizim gazetemiz Afrika’ya karşı yaptıklarıyla bir kere daha gösterdi.
Eğer Kıbrıslı Türklerin geriye kalanları da bizim gibi Türkiye’ye işgalci ve Kıbrıs’ta tek Türk demiş olsaydı bize yaptıklarını onlara da yapacaklardı.
Bizi öldürmek için geldiler. Polisin himayesinde geldiler, polis onlardan yanaydı, onları koruyordu. Türkiye budur işte…
Ben şu anda çok faşist olan bu Türkiye’yi başka bir şekilde tarif etmek, şunu yapabilir, bunu yapabilir diye yorum bile yapmak istemem. Tayyip Erdoğan Ankara’da beni mahkemeye verdi. Ben de onu Lefkoşa’da mahkemeye verdim.” (STAR KIBRIS)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

"KIBRIS ÜZERİNE OYUNLAR OYNANIYOR"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık