×
Yaşam
‘Black Friday’ indirimleri başlıyor
Heyecanla beklenen “Black Friday” (Efsane Cuma) indirimleri için geri sayım başladı .
22 Kasım 2019 Cuma 10:06

2019 Black Friday tarihi bu yıl 29 Kasım’a denk geliyor öte yandan ‘Black Friday’ indiriminin süresini markaların kendisi belirliyor.

Dünya çapındaki alışveriş çılgınlığı Black Friday (Efsane Cuma) için hem mağazalarda hem de e- Ticaret sitelerinde indirimler başlayacak.

ABD’de başlayan daha sonra Kanada ve İngiltere’ye oradan da tüm dünyaya yayılan alışveriş festivalinde indirim oranları yüzde 90’ı bulabiliyor.

KIBRIS’TA DA YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

Kıbrıs’ta da yoğun ilgi gören “Black Friday”de dünya çapında birçok mağazada yapılacak büyük indirimler, Kıbrıs’ın güneyindeki mağazalarda da yerlerini alıyor.

Kıbrıs’ın güneyinde faaliyet gösteren bazı markalar da %50’ye varan indirim fırsatlarını açıkladı. “Mall of Cyprus”‘taki markaların indirim tekliflerine ulaşmak için tıklayın.

Bunun yanında H&M %30- %50’ye varan “Black Friday” öncesi indirime girdiğini açıkladı.

ONLİNE ALIŞVERİŞ YAPARKEN DİKKAT ETMEMİZ GEREKENLER

  • KİLİT LOGOSUNA DİKKAT

Web sitesinin bilgilerinizi koruyabilecek güvenlik seviyesine sahip olduğundan emin olun. Bu özelliğe sahip olan sitenin üst kısmında bir kilit logosu göreceksiniz. Bu logo sitenin kredi kartı bilgilerinizi hacker’lardan koruyabilecek donanıma sahip olduğunu gösteriyor.

  • SON SÜRÜMÜ KULLANIN

Kullandığınız Safari, Crome ya da Explorer’ın son sürümlerden biri olduğundan emin olun.

  • SANAL KART

Olası online hırsızlığın önüne geçmek için sanal kart kullanın.

  • SMS BİLDİRİMİ

Kredi kartınızdan online alışverişlerde harcama yaptığınızda bunun e-mail ya da SMS yoluyla size bildirim olarak gelmesini sağlayın. Bu yöntemle yapmadığınız harcamaları anında öğrenebilir ve en kısa sürede bankanızla bağlantıya geçebilirsiniz.

  • GÜNCEL ANTİ VİRÜS PROGRAMI

En son güncellemelerden birine sahip olan bir anti virüs programı kullanın.

  • E-MAIL ONAYLI ÖDEME

Çift aşamalı güvenlik sistemi kullanın (Ödeme yapmadan önce telefonunuza veya e-mail adresinize onaylama opsiyonu gelmesini sağlayın)

  • GÜVENİLİR UYGULAMADAN ALIŞVERİŞ

Sadece App Store ya da Google Play’den indirdiğiniz, güvendiğiniz uygulamalar üzerinden alışveriş yapın.

  • KOLAY ŞİFRELERE GÜVENMEYİN!

Hacker’ların akılına gelmeyecek (tahmin edilmesi kolay olmayan) bir şifre belirleyin Unutmayın bu yılın en popüler şifresi de geçen yıl olduğu gibi123456 oldu. Bu hacker’ların sizin hesabınızı ele geçirmeden önce ilk deneyeceği şifre olacak!

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı