Ana Sayfa Kültür & Sanat Bölgeye canlılık geldi

Bölgeye canlılık geldi

Üç gün sürecek “1’inci Karpaz Turizm Şenlikleri” başladı.

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2013 Cumartesi 14:24
Bölgeye canlılık geldi

Ayşe BULUT

 

Karpaz Meslek Lisesi (KML) Turizm Bölümü tarafından düzenlenen “1’inci Karpaz Turizm Şenlikleri” KML Uygulamalı Oteli önünde dün düzenlenen törenle başladı.


Karpaz’a olan ilginin arttırılması amacıyla gerçekleştirilen ve üç gün sürecek olan şenlikte, çeşitli kültürel, sportif ve sanatsal etkinliklerin yanı sıra konserler ve çocuklara yönelik aktiviteler yer alacak.


Şenliğe bölge halkı yanında, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Mutlu Atasayan, İçişleri ve Yerel Yönetimleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu, eski bakanlardan akademisyen Doç. Dr. Mehmet Altınay, İskele Kaymakamı Bünyamin Merhametsiz, Mehmetçik Belediye Başkanı Beyazıt Adalıer, Ziyamet Bölge Karakolu Müdürü Erkan Ersözlü, Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği yetkilileri ve bazı milletvekilleri katıldı.


Bakan Çavuşoğlu, Bakan Atasayan ile Okul Müdürü Ergin Ersoy’un yaptığı konuşmaların ardından şenlik KML’nin halk dansları gösterisi, modern dans ve müzik dinletisiyle devam etti.


Şenlik çerçevesinde üç gün boyunca etkinliklerin yanı sıra çeşitli el işi, Kıbrıs’a özgü yiyecek ve tatlı çeşitleri satışı da yapılacak.

 

Çavuşoğlu: Turizm önemli

 

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Karpaz Meslek Lisesi’nde düzenlenen böylesi bir etkinliğine katılmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, öğretmen olarak ilk görev yerinin bu okul olduğunu anımsattı.


Çavuşoğlu, birçok meslek sahibi iyi insan yetiştiren söz konusu okulun bölge turizmine katkı sağladığını belirtti.


El birliği ve imece usulü ile her alanda başarılı olunabileceğine işaret eden Çavuşoğlu, düzenlenen etkinliğin eko turizmine katkı koymasını diledi.

 

Atasayan: Bölgeyi geliştirecek

 

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan da hükümet olarak eğitim başta olmak üzere turizm ve tarıma büyük önem verdiklerini söyleyerek, düzenlenen etkinliğin hem farkındalık yaratmak, hem de bölge turizminin gelişimi sağlamak açısından çok önemli olduğunu kaydetti.


Ara eleman yetiştirilmesi konusundan meslek liselerine büyük iş düştüğünü ifade eden Atasayan, etkinliğin düzenlenmesine katkı koyanlara teşekkür etti.

 

Ersoy: Sahip çıkmalıyız

 

KML Müdürü Ergin Ersoy ise ilk kez düzenlenen turizm şenliğinin geniş kapsamlı olduğunu kaydederek, bölge turizmine katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi.


Ersoy, hem ülke, hem de bölge için önemli olan turizmin gelişmesi için çalışma yapılması gerektiğine de değinerek, bölge halkını birlik ve beraberliğe davet etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık