Ana Sayfa Dünya Borcu için zehir sattı

Borcu için zehir sattı

Uyuşturucuya karşı amansız savaş açan İngiliz polisinin yakaladığı biri Türk iki kişi çıkarıldıkları ceza mahkemesinde 2’şer yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2012 Salı 10:05
Borcu için zehir sattı

Ağustos ayında polisin yaptığı baskın sonunda evinin mutfak ve banyo dolapları arkasında gizlenen piyasa değeri 250 bin sterlinlik esrar ile yakalanan 42 yaşındaki inşaat ustası Ersan İbrahim ve suç ortağı 25 yaşındaki Sam Watson, Snaresbrook Ceza mahkemesinde hapse mahkum oldu. İki suç ortağının evlerinde 33 kilo esrar sakladığı ve bunu 1 kiloluk paketler halinde piyasaya satmak için hazırladığını kaydeden polis, “ Uyuşturucuya bulaşan, satmak isteyen, kaçıranlara bu ceza ders olsun. Uyuşturucudan herkesin uzak durmasını tavsiye diyoruz. Hackney belediye sınırları içinde uyuşturucu kaçakçılığına göz yummuyoruz” mesajını verdi.Geçtiğimiz ağustos ayında “Operaston Bantam” adıyla yapılan baskınlarda, Hackney’de Ersan İbrahim ile Sam Watson’un evlerinde aramalarda 33 kilo esrar bulundu. Tutuklanan iki kişi daha sonra mahkemede suçlarını kabul ettiler. İnşaat ustası Ersan İbrahim’in daha önce de 1995 yılında esrar satmaktan suçlu bulunup, hapse atıldığı ortaya çıktı. Uyuşturucu baronlarına borçlandığını ve borçlarını ödemek için uyuşturucu satmaya başladığını söyleyen İbrahim, işlerinin 2008 ekonomik krizinde bozulduğunu, bu bedenle uyuşturucuya döndüğünü ifade etti.


Snaresbrook Ceza Mahkemesindeki duruşmada kararı veren Yargıç Nigel Peter, İbrahim’in mutfak ve banyosundaki dolapların arkasında 1 kiloluk paketler içindeki esrarın satılma amacıyla paketlendiğini belirterek, “ bu ceza uyuşturucu satmaya kalkan ve kaçıranlara örnek olsun” dedi.


Ersan İbrahim’in evinde yapılan baskında 35 adet uyuşturucu paketi, mutfak dolapları arkasındaki özel bölmede bulundu . Uyuşturucunun piyasa değerinin 150 ile 250 bin sterlin arasında olduğu tahmin ediliyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

MESCİD-İ AKSA'YA BASKIN!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık