Ana Sayfa Yurt BRTK 49. yaşında

BRTK 49. yaşında

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, yıllardan beri Kıbrıs Türkü ve KKTC’nin sesini dünyaya duyuran Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun (BRTK) çok önemli bir kuruluş olduğunu belirtti.

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2012 Perşembe 03:42
BRTK 49. yaşında

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, yıllardan beri Kıbrıs Türkü ve KKTC’nin sesini dünyaya duyuran Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun (BRTK) çok önemli bir kuruluş olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Eroğlu, BRTK’nin 49’uncu kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Mehmet Darbaz başkanlığındaki BRTK Yönetim Kurulu heyetini kabul etti.

 

BRTK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Darbaz, her yıl geleneksel olarak BRTK’nin kuruluş yıldönümünün belli etkinliklerle kutlanmakta olduğunu belirterek, bu yıl da ilk randevuyu Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’ndan alarak nezaket ziyaretinde bulunduklarını söyledi. Darbaz, Cumhurbaşkanı Eroğlu’nu, 25 Aralık’ta düzenleyecekleri kuruluş yıldönümü kokteyline de davet etti. BRTK’de çeşitli yapısal sorunlar bulunduğunu kaydeden Darbaz, yasa çalışmaları ve çalışanların beklentileri de bulunduğunu, bütçe görüşmelerinin ardından yasanın tadil edilerek Meclis Genel Kurulu’ndan geçirilmesini beklediklerini ifade ederek, Cumhurbaşkanı’ndan bu konuda destek istedi. EROĞLU Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, BRTK’nin önemine dikkat çekerek, kurumun yıllardan beri Kıbrıs Türk halkının ve KKTC’nin sesini dünyaya duyurduğunu ve duyurmaya devam edeceğini kaydetti. Eroğlu, ülkede birçok özel kuruluş da bulunmasına rağmen BRTK’nin yerinin ayrı olduğunu söyledi. BRTK Yönetimine teşekkür de eden Eroğlu, “BRT’yi inandığımız ve kuruluş amacına uygun bir şekilde çalıştırılması bizleri memnun etmektedir. Zaman zaman bu gibi kuruluşların icraatlarına tenkitler olabilir. Önemli olan ortaya çıkan tenkitlerden bir şeyler çıkararak daha iyisini yapmaya çalışmak. BRT de bu hassasiyeti göstermektedir” dedi. Yasa çalışmalarının, Hüseyin Çobanoğlu’nun Müdür olduğu zamandan Bakanlar Kurulu’na kadar götürüldüğünü ifade eden Eroğlu, daha sonra sendikanın istediği değişiklikler nedeniyle yasanın BRT’ye iade edildiğini ve daha sonra Meclis’e kadar gittiğini anlattı. “Şimdi Meclis’te görüşme safhasındayken geri çekilmiş bir yasamız var” diyen Eroğlu, yasanın üzerinde çok çalışıldığı ve detaylandırılmış olduğu, yasayı bekleyen birçok da çalışan bulunduğuna dikkat çekerek, hükümetin yasayı daha fazla gecikmeden Meclis Genel Kurulu’na sunması ve ivedilikle geçirmesi gerektiğini söyledi. Eroğlu, önemli olanın yasanın geçmesi olduğunu, daha sonra ortaya çıkan ihtiyaçların ufak tefek değişikliklerle sağlanabileceğini kaydetti.

 

BRTK Müdürü Hüseyin Çobanoğlu’nun yıllarının dolduğuna da işaret eden Eroğlu, ilk BRTK yasasında büyük emeği olan Çobanoğlu’nun emekli olmadan önce şimdiki yasanın geçtiğini de görmesini diledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık